Ghana – Irak 3:0 (koniec) | Francja – Urugwaj 0:0 (4:1 po rz. karnych)
Ghana
3:0 (2:0)
Irak
Sobota 13.07.2013, 17:00 • Ali Sami Yen Arena (Istanbul) • Mistrzostwa Świata U20

Dziękuje za wspólne emocje i już teraz zapraszam na dzisiejszą relację z meczu finałowego. Samo spotkanie Ghana – Irak można opisać w kilku zdaniach. Pierwsza wyrównana połowa, a później druga, w której mecz pod kontrolą mieli Ghańczycy. Irakijczykom nie brakowało ambicji, ale zabrakło chyba nieco piłkarskiego talentu. Brawa należą się zarówno wygranym, jak i przegranym. Choć widowisko nie zachwycało i momentami było dużo przestojów, to absolutnie wszyscy zostawili sporo zdrowia na boisku. (18:54:41)

Reprezentanci Ghany zajmują 3. miejsce w Mistrzostwach Świata U-20. Irak z turnieju rozgrywanego w Turcji wraca na niespodziewanej, ale też owianej niedosytem, czwartej pozycji.

90+3
    Szanują piłkę gracze Ghany.

90+2
    Korner dla Iraku i w swoim stylu, na przedpolu interweniuje Ofori.

90+2
    Irakijczycy mają piłkę na połowie rywali, ale nie mają pomysłu jak sforsować szeregi obronne rywala.

90+1
    3 minuty szans dla Iraku, chyba tylko na gola kontaktowego.

90
    Zaraz przekonamy się, ile czasu dodatkowego doliczy arbiter.

89
    Świetne wyjście z bramki Oforiego, zablokował teraz Kadhima, po dośrodkowaniu Farhana.

87
    Niecelne uderzenie z ostrego kąta Farhana. Bezradni Irakijczycy.

84
    Niesygnalizowane, ale też niecelne uderzenie z dystansu Ali Adnana.

82
    Gramy dalej. Czy Irakijczycy pokuszą się o gola honorowego?

82
    Zmiana w drużynie Ghana: z boiska schodzi Ashia, na boisku pojawia się Narh.

81
    Przerwa w grze. W starciu na środku boiska ucierpiał jeden z reprezentantów Ghany.

80
    Miękkie dośrodkowanie Kadhima i po raz kolejny, dzisiejszego dnia bezbłędnie na przedpolu Ofori.

79
    Zmiana w drużynie Irak: z boiska schodzi Jawad, na boisku pojawia się Shwkan.

78
    Gol dla Ghany!

Co nie udało się przed chwilą, udaje się teraz! Świetne podanie Aboagye, FRANK ACHEAMPONG w tempo wychodzi do piłki i w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza!

77
    Irakijczycy wybijają piłkę sprzed pustej bramki! Świetnie w pole karne wdarł się i uderzył Acheampong!