Rosja – Izrael 3:1 (koniec) | Litwa – Liechtenstein 2:0 (koniec) | Armenia – Dania 0:1 (koniec)
Kazachstan – Szwecja 0:1 (koniec) | Gruzja – Finlandia 0:1 (koniec) | Norwegia – Szwajcaria 0:2 (koniec)
Rumunia – Turcja 0:2 (koniec) | Malta – Bułgaria 1:2 (koniec) | Luksemburg – Irlandia Północna 3:2 (koniec)
Słowacja – Bośnia i Herc. 1:2 (koniec) | Cypr – Słowenia 0:2 (koniec) | Andora – Holandia 0:2 (koniec)
Węgry – Estonia 5:1 (koniec) | Macedonia Płn. – Szkocja 1:2 (koniec) | Walia. – Serbia 0:3 (koniec)
Włochy – Czechy 2:1 (koniec) | Austria – Irlandia 1:0 (koniec) | San Marino – Polska 1:5 (koniec)
Ukraina – Anglia 0:0 (koniec) | Grecja – Lotwa 1:0 (koniec) | W-y Owcze – Niemcy 0:3 (koniec)
Białoruś – Francja 2:4 (koniec) | Islandia – Albania 2:1 (koniec)
Norwegia
0:2 (0:1)
Szwajcaria
Wtorek 10.09.2013, 19:00 • Ullevaal Stadion (Oslo) • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Dziękuję za spędzony czas, zapraszam na inne relacje z eliminacji mistrzostw świata w serwisie Lajfy.com! (20:53:51)

Do szczęścia Helwetom potrzeba jeszcze straty punktów przez Słowenię na Cyprze (aktualnie 1-0 dla Słowenii) i remisu w meczu Islandii z Albanią.

Szwajcarzy robią zatem milowy krok ku Brazylii! Dzięki wygranej umacniają się na pierwszym meczu w swojej grupie i mogą jeszcze dziś zapewnić sobie awans na Mundial.

90+4
    W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Ottmar Hitzfeld zdołał jeszcze przeprowadzić zmianę. Xhakę zmienił na placu gry Senderos.

90+4
    Benaglio ratuje drużynę przed rzutem rożnym.

90+2
    Porażka praktycznie niweluje szanse Norwegów na awans do Mundialu do zera. Drugie miejsce może dać niewiele, gdyż grupa E jest zdecydowanie najsłabszą pośród wszystkich, przez co druga drużyna tej grupy nie zagra w barażach.

90+1
    Do drugiej połowy sędzia dolicza 4 minuty.

90
    Zmęczonego Shaqiriego zmienia Džemaili.

89
    Norwegowie obruszają się na decyzję arbitra, który podyktował rzut bramkowy po wyraźnym dotknięciu piłki przez Szwajcara blokującego piłkę.

86
    Z braku laku Johansen wypalił z 35 metrów, jednak bardzo niecelnie.

86
    Mijają kolejne minuty, a Norwegowie wciąż bez pomysłu i bez klarownych szans na zmianę rezultatu.

83
    Shaqiri po dynamicznej "klepce" wyszedł na czystą sytuację, jednak jego uderzenie zostało w ostatniej chwili – już w polu karnym – zostało zablokowane.

83
    Elyounoussi pada w polu karnym, jednak sędzia ani myśli użyć gwizdka.

80
    Dobra interwencja Benaglio po kolejnej przeciętnej centrze z boku boiska.

78
    Johansen zdobył się na zryw, uderzył jednak wysoko nad bramką po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów.

77
    Nie wygląda na to, by Norwegia jakimś heroicznym atakiem odwróciła losy tego spotkania. W drugiej połowie zawodnicy gospodarzy prezentują się jeszcze gorzej niż w pierwszej części gry.