Villarreal – Getafe 0:2 (koniec) | Granada – Atletico 1:2 (koniec) | Bilbao – Elche 2:2 (koniec)
Real Betis – Levante 0:0 (koniec)
Villarreal CF
0:2 (0:1)
Getafe CF
Czwartek 31.10.2013, 20:00 • El Madrigal, Villarreal • Hiszpańska LaLiga

Za nami ciekawe spotkanie na El Madrigal. Villarreal w drugiej połowie pokazało niezwykła determinacje i ambicje, pomimo gry w osłabieniu przeważało dążąc do wyrównania, goście jednak odrapali te ataki i w ostatnich sekundach spotkania po kapitalnej kontrze zdobyło drugą bramkę, ostatecznie odnosząc niezwykle cenną wygraną 2:0. Tym samym Villarreal ponosi pierwszą porażkę w tym sezonie na własnym boisku, a Getafe wygrywa po raz trzeci z rzędu na wyjeździe, dzięki czemu dochodzi do ścisłej czołówki tabeli i ma już jedynie punkt starty do Żółtej Łodzi podwodnej. Graczem meczu wybieram Cipriana Marice, który był niezwykle aktywny przez 70 minut i przede wszystkim odegrał główną rolę w kluczowych fragmentach tego spotkania. Zdobył pierwszego gola, a także to po faulu na na nim czerwoną kartkę otrzymał Iniguez. To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (22:01:24)

90+3
    Gol dla Getafe!
    Bramkę zdobył PABLO SARABIA.

Villarreal postawił wszystko na jedną kartkę i został skarcony przez Getafe kapitalną kontrą! Strata piłki na 25 metrze przez Pine, futbolówka natychmiast trafia na drugiej połowi do Leona i goście wychodzą 3 na 1, skrzydłowy Getafe prostopadle zagrywa do wbiegającego PABLO SARABII, który wychodzi sam na sam z Asenjo i świetną podcinką nad nim pakują piłkę do bramki!

90+1
    Trigueros zagrywa długą piłkę w pole karne gości, tu jednak w powiterzu świetnie spisuje się Alexis i wybija piłkę.

90
    Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Czy ambitnym gospodarzom to wystarczy aby doprowadzić do wyrównania?

89
    Po chwili kolejny korner gospodarzy. Krótkie rozegranie, Trigueros zagrywa do Caniego, ten centruje z linii pola karnego, jednak ponownie kapitalnie spisuje się Moya, który wychodzi na 5 metr i pewnie chwyta piłkę.

88
    Zbyt głęboka jednak centra i bez problemy piłkę wyłapuje w sowim polu bramkowym Moya.

87
    Ostatnie minuty spotkania, gospodarze z ambicją nacierają. Na prawej stronie pola karnego znalazł się Uche, próbował zagrywać na 5 metr, został jednak zablokowany. Korner dla gospodarzy.

86
    Costa brzydko fauluje w środku pola Sarabie i zostaje ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

84
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Diego Castro, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Pablo Sarabia.

82
    I po chwili świetna szybka akcja gospodarzy. PIłka trafia na lewym skrzydle do Dos Santosa, ten świetnie znajduje w polu karnym Uche, który przyjmuję zagranie na 7 metrze i jest świetnej sytuacji, uderza jednak zbyt mocno, i piłka leci ponad poprzeczką bramki Moyi. Świetna szansa na wyrównanie zmarnowana!

81
    Niezła centra w pole karne, tu jednak górą są defensorzy Getafe.

81
    Do piłki podchodzi sam poszkodowany Trigueros mocno uderza, ale futbolówka odbija się od muru i ląduje za linią końcową. Korner dla gospodarzy.

80
    Gospodarze wymieniali piłkę na 25 metrze, w końcu na rajd środkiem pola zdecydował się Trigueros, jednak został powalony na ziemię przez Borje, który słusznie zostaje ukarany przez arbitra żółtą kartką. Wolny dla gospodarzy z niezłej pozycji.

77
    Ładny atak gości, Castro zagrywa przed polem karnym do Leona, który uderza, ale zbyt mocno i piłka leci ponad poprzeczką bramki Asenjo.

75
    Po świetnym pierwszym kwadransie drugiej połowy, gospodarze nieco zwolnili tempo w ostatnim fragmencie jednak nadal to oni przeważają szukając wyrównania. Goście jednak już nie aż tak bardzo zepchnięci do defensywy, odgryzają się szybkimi wyjściami z własnej połowy i po jednej z nich mieli doskonałą okazję na wyrównanie która zmarnował Castro.

74
    Zbyt głęboka jednak centra Leona i bez problemu piłkę chwyta Asenjo.

73
    Niezły atak gości i wywalczyli oni na prawym skrzydle rzut rożny.

71
    Gospodarze źle rozegrali wolnego i goście przejęli piłkę, wychodzącą z zabójcza kontrą. Gavilan kapitalnie zagrywa do Castro, który wychodzi sam na sam z Asenjo, próbują uderzać w długi róg obok niego, jednak golkiper gospodarzy wyczuwa jego intencje i pewnie chwyta piłkę. Goście marnują doskonałą okazję na wyrównanie!