Bayern – Augsburg 3:0 (koniec) | Schalke 04 – Werder 3:1 (koniec) | Bayer – Hamburg 5:3 (koniec)
Wolfsburg – Borussia D. 2:1 (koniec) | Hoffenheim – Hertha 2:3 (koniec) | Borussia M. – 1. FC Nurnberg 3:1 (koniec)
Borussia Monchengladbach
3:1 (0:1)
1. FC Nurnberg
Sobota 09.11.2013, 18:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Niemiecka Bundesliga

Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na żywo na lajfach. (20:23:29)

Piłkarzem meczu wybrany zostaje na złość arbitrowi Josip Drmić! Kapitalny mecz w jego wykonaniu! Szkoda, że Pan Christian Dingert popsuł mu wieczór!

Borussia Moenchengladbach wygrywa z Norymbergą 3:1, choć o tym meczu długo może być głośno... Niezrozumiała decyzja trenera, gol samobójczy, nieuznana bramka Norymbergi... Oj działo się w drugiej połowie tego meczu!

90+2
    Będzie jeszcze korner dla Moenchengladbach w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

90+1
    Juan Arango schodzi z boiska. W jego miejsce Filip Daems. To była ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

90
    Pan Christian Dingert dorzuca dwie minuty do kończącej się drugiej części meczu.

90
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska w poszukiwaniu Drmicia nie przynosi pożądanych rezultatów.

89
    Wszystko posypało się w zespole Norymbergi po tej niezrozumiałej decyzji trenera...

88
    Strzelec trzeciej bramki dla Borussi kończy swój udział w tym spotkaniu. W jego miejsce Szwed Hrgota.

87
    Gol dla Borussii M.!
    PATRICK HERRMANN dostał podanie w pole karne i strzałem w krótki róg zaskoczył Schafera. Błąd bramkarza Norymbergi.

84
    Mamy w końcu pierwszą zmianę w zespole Borussi. Raffael opuszcza plac gry. W jego miejsce de Jong!

83
    Ostatnia zmiana w ekipie gości. Frantz za Pekharta.

80
    SKANDALU na Borussia-Park ciąg dalszy! Pan Christian Dingert nie uznaje absolutnie prawidłowo zdobytej bramki dla Norymbergi.
    Cudowną dwójkową akcje Drmicia i Kiyotake fantastycznym strzałem od poprzeczki wykończył Szwajcar!
    Arbiter nie uznaje jednak tej bramki. Jego zdaniem piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Gdzie ten Pan miał oczy!?

W lidze angielskiej ta bramka by w tym sezonie nie przeszła. A przecież technologia Goalline to niemiecki wynalazek!

79
    Świetna kontra Norymbergi! Z prawej strony piłkę w pole karne wrzucał Hasebe, ale Kiyotake nie zdołał opanować mocno zagrywanej piłki!

77
    Hlousek opuszcza plac gry. W jego miejsce od 77. minuty oglądać będziemy Daniela Ginczka.

75
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska na bramę zamienia ... wprowadzony na murawę przed kilkoma minutami NIKLAS STARK... Bramka samobójcza...
    Nie mam pojęcia jak wytłumaczy się z tej zmiany trener Norymbergi na konferencji prasowej.

75
    Sypie się gra Norymbergi... Kolejny faul w krótkim odstępie czasu i następna żółta kartka. Tym razem nerwów na wodzy utrzymać nie potrafił Emmanuel Pogatetz.

74
    Dobrze dysponowany w dzisiejszym meczu Feulner trafia do notesu arbitra. To nie pierwszy faul w jego wykonaniu. Zapracował na żółtą kartkę.

Gole: 72. Arango, 75. Stark (wł.), 87. Herrmann – 21. Drmić

Kartki:   32. Xhaka (MOE) – 56. Arango (NUR), 74. Feulner (NUR), 75. Pogatetz (NUR)

Borussia Monchengladbach: ter Stegen – Korb, Jantschke, Stranzl, Wendt – Herrmann (88' Hrgota), Kramer, Xhaka, Arango (90+1' Daems) – Raffael (84' de Jong), Kruse
    Zmiany: Daems, de Jong, Heimeroth, Hrgota, Marx, Rupp, Younes

1. FC Nurnberg: Schafer – Chandler, Nilsson (62' Stark), Pogatetz, Plattenhard – Frantz (83' Pekhart) – Feulner, Hasebe, Kiyotake, Hlousek (77' Ginczek) – Drmić
    Zmiany: Debanil, Esswein, Ginczek, Pekhart, Pinola, Rakovsky, Stark

Sędziowie: Christian Dingert