Real Madryt – Sociedad 5:1 (koniec) | Getafe – Elche 1:1 (koniec) | Bilbao – Levante 2:1 (koniec)
Celta Vigo – Rayo Vallecano 0:2 (koniec)
Athletic Bilbao
2:1 (0:1)
Levante UD
Sobota 09.11.2013, 20:00 • San Mamés, Bilbao • Hiszpańska LaLiga

To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji na lajfy. com! (22:05:48)

Faule: 19-24.

MVP spotkania należy się szkoleniowcowi gospodarzy Ernesto Valverde, który dokonał wybornych zmian w przerwie. Obaj zawodnicy którzy pojawili się na boisku zdobyli gola i zapewnili gospodarzom wygraną. Szczególnie ze świetnej strony pokazał się Mikel Rico, który prócz trafienia znakomicie kierował grą gospodarzy w środku pola i jeśli chodzi o aktorów biorących udział w tym spotkaniu to jemu przyznaje tytuł bohatera.

Za nami bardzo dobre spotkanie na San Mames w Bilbao. Gospodarze w drugiej połowie pokazali klasę, od pierwszych minut mocno nacierali na bramkę, Ci jeszcze próbowali się odgryzać, jednak już od 60 minuty na boisku panowało jedynie Athletic i po długich męczarniach w końcu w 72 minucie wyrównało, a po 12 minutach wyszło na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Ostatecznie podopieczni Valverade odnoszą zasłużone zwycięstwo, gościom jednak również należą się słowa uznania, za świetne szybkie ataki, dobrą grę i ambitną postawę.

90+5
    Ostatnia próba Levante. Długa piłka pod pole karne gospodarzy, w walce o piłkę jednak przesadza Nong, który łokciem traktuje jednego z defensorów Bilbao i zostaje ukarany żółtym kartonikiem. To chyba koniec...

90+3
    Długi wyrzut z autu Pedro Lopeza, jednak w szesnastce najwyżej do piłlki wyskakuje defensorzy gospodarzy i ją wybijają.

90+2
    Po zagraniu z wolnego, piłkę wybijają defensorzy gospodarzy i ląduje ona na aucie.

90+2
    Podczas wykonywania wolnego tradycyjne przepychanki w polu karny. Aduriz jednak przesadza i uderza w twarz Simao Juniora, nie uszło to uwadze i arbitra i strzelec drugiego gola zostaje wyrzucony z boiska!

90+1
    Goście jeszcze próbują odmienić losy spotkania, wywalczyli na 30 metrze rzut wolny.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

88
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Diop, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Nong.

87
    Gospodarze po uzyskaniu prowadzenia uspokilili grę i rozgrywają futbolówke spokojnie w środku pola, zyskując cenny czas.

84
    Gol dla Athletic!
    Bramkę zdobył ARITZ ADURIZ.

Tym razem już jednak wszystko prawidłowo, gospodarze po zmasowanej ofensywie w końcu wychodzą na prowadzenie! Świetne zagranie Iturraspe do ARITZA ADURIZA i wprowadzony w przerwie napastnik pewnym uderzeniem pakuje piłkę do siatki!

82
    Ładne natarcie gospodarzy. Przed polem karnym znalazł się Rico, kapitalnie prostopadle zagrał do Ibaia, który dopadł do piłki ina 5 metrze i wpakował ją do bramki. Gol jednak nie zostaje uznany, gdyż arbiter dopaturje się spalonego i jak pokazały powtórki podjął słuszną decyzje.