Bordeaux – Nantes 0:3 (koniec) | Olympique – Sochaux 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Lyon 1:2 (koniec)
AS Saint-Étienne
1:2 (0:0)
Olympique Lyon
Niedziela 10.11.2013, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (22:57:51)

Na Stade Geoffroy-Guichard byliśmy dziś świadkami dosyć kiepskiego widowiska, jednak ci, którzy wyłączyli telewizory przed ostatnim gwizdkiem mogą żałować! W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę na 2:1 zdobył bowiem Jimmy Briand, czym zapewnił przyjezdnym trzy punkty!

Koniec meczu!

90+3
    Gol dla Lyonu!!!!
    Coś nieprawdopodobnego!!! Ostatni zryw gości, z lewego skrzydła dośrodkowywał Gourcuff, który wrzucił piłkę wprost na głowę BRIANDA, a ten precyzyjnym strzałem nie dał najmniejszych szans Ruffierowi!!!

90+2
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka odbija się od głowy Clerca, ale przelatuje daleko od bramki.

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Wreszcie ładna akcja Lyonu, po mocnym uderzeniu Brianda do interwencji zmuszony Ruffier!

88
    Kolejne nieudane ataki gospodarzy, czasu coraz mniej. Wszystko wskazuje na to, że mecz zakończy się podziałem punktów.

85
    Mouhamadou Dabo zastępuje Lopesa.

85
    Przed nami ostatnie pięć minut regulaminowego czasu gry. Wszystko wskazuje na to, że jeśli ktoś jest w stanie zdobyć decydującą bramkę, to są to gospodarze.

84
    Szybka akcja Saint-Etienne, dużo miejsca miał Gradel i zdecydował się na uderzenie, po którym piłka przeleciała daleko od celu.

83
    Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy: Franck Tabanou zastępuje Hamoumę.

82
    Dośrodkowanie Hamoumy z rzutu wolnego zamieniło się w strzał, który przeleciał tuż obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Gorgelina.

80
    Ismael Diomande pojawia się na boisku w miejsce Cohade.

79
    Dośrodkowanie Lacazette zablokowane przez Clerca, całą sytuację wyjaśnia Ruffier.

75
    Mocne, płaskie uderzenie Clerca, pewnie interweniuje Gorgelin!

72
    Jimmy Briand zastępuje żegnanego gwizdami byłego zawodnika Saint-Etienne, Gomisa. Malbranque'a zastępuje z kolei Yoann Gourcuff.

71
    Kolejna kapitalna szansa dla gospodarzy! Głową uderzał Perrin, a po jego strzale piłka wylądowała na poprzeczce!

Adam Delimat

Gole: 65. Hamouma – 48. Lacazette, 90+3. Briand

Kartki:   8. Clerc (SET), 24. Brandao (SET) – 27. Lacazette (OLL), 57. Grenier (OLL)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Perrin, Sall, Ghoulam – Cohade (80. Diomande), Clement – Mollo (62. Gradel), Corgnet, Hamouma (83. Tabanou) – Brandao
    Olympique Lyon: Gorgelin – Bedimo, Umtiti, Bisevac, Lopes (85. Dabo)– Fofana, Gonalons, Malbranque (72. Gourcuff), Grenier – Lacazette, Gomis (72. Briand)

Sędziowie: Stephane Lannoy – Eric Dansault, Frederic Cano