Valencia – Kubań 1:1 (koniec) | St. Gallen – Swansea 1:0 (koniec) | Dinamo Z. – Łudogorec 1:2 (koniec)
PSV – Czernomorec 0:1 (koniec) | FC Salzburg – Esbjerg 3:0 (koniec) | Standard – IF Elfsborg 1:3 (koniec)
Waregem – Rubin 0:2 (koniec) | Maribor – Wigan 2:1 (koniec) | Fiorentina – Dnipro 2:1 (koniec)
Pandurii – Paços 0:0 (koniec) | Eintracht – APOEL 2:0 (koniec) | Maccabi T.A. – Bordeaux 1:0 (koniec)
Dynamo Kij. – Rapid 3:1 (koniec) | Freiburg – Sevilla 0:2 (koniec) | Thun – Genk 0:1 (koniec)
Estoril – Slovan 1:2 (koniec) | Real Betis – Rijeka 0:0 (koniec) | Vitoria – Lyon 1:2 (koniec)
Apollon – Legia 0:2 (koniec) | Lazio – Trabzonspor 0:0 (koniec) | Sheriff – Tromsø 2:0 (koniec)
Tottenham – Anży 4:1 (koniec) | PAOK – Alkmaar 2:2 (koniec) | Maccabi H. – Szachtior K. 2:1 (koniec)
Maccabi Tel Awiw
1:0 (0:0)
Girondins Bordeaux
Czwartek 12.12.2013, 19:00 • Bloomfield Stadium, Tel Awiw • Liga Europy UEFA

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! (20:57:23)

MVP spotkania został Radi, który dziś był najaktywniejszym zawodnikiem na murawie. Gracz Maccabi bardzo często dośrodkowywał w pole karne i popisał się kilkoma dobrymi zagraniami.

Maccabi Tel Awiw pokonało 1:0 FC Girondins de Bordeaux i tym samym przypieczętowało awans do dalszej fazy Ligi Europejskiej. Izraelczycy w dzisiejszym spotkania nie zagrali zbyt dobrze, ale co ważne wygrali. Goście przyjechali dziś w bardzo okrojonym składzie i to było widać na boisku. Ważny odnotowania jest także błąd, który popełnił sędzia. Można powiedzieć, że wypaczył wynik spotkania, gdyż pokazał drugą żółtą i czerwoną kartkę dla Chalme, a na dodatek podyktował rzut karny dla Maccabi, choć według mnie faulu nie było.

90+2
    Maccabi rozgrywa piłkę na własnej połowie. Bordeaux niby atakuje pressingiem, ale to tylko tak "na pokaz". Obie drużyny są już pogodzone z rezultatem spotkania.

90+1
    Bardzo ładnie akcję rozegrali zawodnicy Maccabi. Ostatecznie do strzału doszedł Zivi i zrobił to bardzo dobrze, ale tym razem bardzo dobrą interwencją popisał się Olimpa!

90
    Nie popisał się dobrym dośrodkowaniem Radi, ale piłka ponownie do niego wróciła. Zawodnik gospodarzy wycofał akcję na własną połowę, aby ukraść kilka cennych sekund. Nie ryzykował dryblingu i straty na rzecz rywali.

89
    Savić dobrze interweniował i będzie rzut rożny dla Maccabi.

88
    Maccabi rozgrywa piłkę na własnej połowie, jednak teraz nie może tego już robić tak jak choćby w pierwszej części spotkania. Bordeaux pochodzi z wysokim pressingiem.

87
    Maccabi starało się trzymać piłkę w narożniku, ale zrobili to bardzo nie poradnie.

86
    Skutecznym wślizgiem popisał się Savić. Uniemożliwił dośrodkowanie rywala, ale będzie rzut rożny dla Maccabi.

85
    Bordeaux brakuje zawodników w ofensywie. Chyba ekipa gości powinna zaryzykować i pójść większą ilością zawodników pod bramkę rywali, bo tutaj już nie mają nic do stracenia.

84
    W posiadaniu piłki spokojnie utrzymuje się Maccabi, im tutaj już bramki są niepotrzebne. Teraz powinni mozolnie grać piłką na własnej połowie, dokładnie tak jak to robili w poprzednich fragmentach tego spotkania.

83
    Radi tym razem mocno uderzył sprzed pola karnego, ale użył zdecydowanie za dużo siły do tego strzału. Piłka powędrowała wysoko, wysoko nad poprzeczką.

82
    Rolan zdecydował się na mocne uderzenie, jednak nie miał szans tym zagrozić bramkarzowi Maccabi. Juan Pablo bez problemów złapał piłkę.

81
    Radi dośrodkował w pole karne, ale tam bardzo dobrą interwencją popisał się Olimpa. Pewny jest w dzisiejszym spotkaniu bramkarz Bordeaux.

80
    Bordeaux stara się jeszcze zaatakować, mimo przewagi liczebnej gospodarzy. Maccabi jednak bardzo dobrze ustawia się w defensywie.

79
    Ben Khalfallah otrzymał żółtą kartkę za przewinienie przy bocznej linii boiska.

78
    Trzecia zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuścił strzelec jedynej bramki w tym spotkaniu – Zahavi, a wszedł w jego miejsce Ziv.