Górnik Z. – Legia 3:1 (koniec)
Górnik Zabrze
3:1 (1:0)
Legia Warszawa
Środa 18.12.2013, 19:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • Fortuna Puchar Polski

Dziękuję za wspólne emocje i śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania! Za nami ostatnie, oficjalne spotkanie rozgrywane w Polsce, w tym roku! Zapraszam już na kolejne spotkania w ramach Pucharu Polski w nowym – 2014 roku! Dobranoc!

Legia Warszawa kończy przygodę z Pucharem Polski, a Górnik Zabrze awansuje do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się w dwumeczu z zespołem Zawiszy Bydgoszcz!

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania według redakcji lajfy.com zostaje wybrany Mateusz Zachara. Zawodnik Górnika otworzył wynik meczu i był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci na placu gry.

Dzisiejsze spotkanie oglądało 3000 widzów.

Za nami bardzo emocjonujące spotkanie w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Ostatecznie awans wywalczyła ekipa gospodarzy, która na tle całego spotkania zaprezentowała się o wiele lepiej od rywali. Pierwsza połowa gry, to kompletna dominacja podopiecznych Ryszarda Wieczorka, zakończona zasłużonym prowadzeniem od 5 minuty. Początek drugiej odsłony spotkania nie przyniósł zmiany w obrazie gry, a na boisku ponownie rządzili i dzielili zawodnicy Górnika, którzy w 60 minucie podwyższyli rezultat. Podyktowany w 72 minucie rzut wolny dla Legii Warszawa z dogodnej pozycji na bramkę zamienił Pinto i zapoczątkował okres dominacji swojego zespołu. Zawodnicy Jana Urbana dwoili się i troili, a w powietrzu czuć już było atmosferę zbliżającej się dogrywki. Nerwowe nastroje w Zabrzu ostatecznie rozwiał w 89 minucie Oziębała, który pokonał Kuciaka i ostatecznie wprowadził swoją ekipę do ćwierćfinału Pucharu Polski.

90+2
    Próba odpowiedzi Legii Warszawa, ale podanie na 16 metr kończy się ostatecznie wybiciem przez dobrze ustawionych graczy Górnika Zabrze.

90
    Arbiter decyduje się na doliczenie 3 dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry.

89
    Gol dla Górnika Zabrze!
    PRZEMYSŁAW OZIĘBAŁA wykorzystuje błąd Kuciaka, który piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu, ale ta spada za niego, gdzie znakomicie ustawiony był rezerwowy Górnika, który dobił piłkę do siatki rywali! Dośrodkowywał Przybylski, a ostatecznie piłkę w kierunku Oziębały przedłużył inny rezerwowy – Szeweluchin.

88
    Zachara wyprowadza kontratak swojej ekipy, ale strzelec bramki dla swojej drużyny, zostaje faulowany na 30 metrze. Rzut wolny dla Górnika.

87
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Nakoulma, na boisku pojawia się Oziębała.

87
    Przybylski stara się przeprowadzić odpowiedź w wykonaniu swojej ekipy, ale zawodnik zostaje powstrzymany już na 30 metrze.

86
    Radović w kierunku Kucharczyka. Ten oddaje strzał głową, ale zdaniem arbitra zawodnik, był już na pozycji spalonej.

84
    Małkowski walczy o piłkę w narożniku boiska. Zawodnik Górnika wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

83
    Nakoulma przejmuje piłkę po stałym fragmencie gry i wyprowadza kontratak swojej ekipy. Zawodnik Górnika nie daje jednak rady w pojedynku z Ojamą, który bardzo skutecznie interweniował na 15 metrze!

82
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Madej, na boisku pojawia się Szeweluchin.

82
    Ojamaa pada w polu karnym Górnika, ale sędzia nie decyduje się na wskazanie 11 metra! Tylko rzut rożny dla Legii Warszawa.

81
    Legia konstruuje kolejny atak pozycyjny. Zawodnicy Górnika stłoczeni pod własną bramką.

Patryk Oko

Gole: 5. Zachara, 60. Łuczak, 89. Oziębała – 72. Pinto

Kartki:   65. Nakoulma (GOR) – 8. Wawrzyniak (LEG), 17. Kucharczyk (LEG)

Górnik Zabrze: Steinbors – Olkowski, Pandża, Łukasiewicz, Małkowski – Sobolewski (37' Łuczak), Mączyński, Nakoulma (87' Oziębała), Przybylski – Madej (82' Szeweluchin), Zachara
    Zmiany: Witkowski – Szeweluchin, Oziębała, Skrzypczak, Mańka, Wełnicki, Łuczak

Legia Warszawa: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Wawrzyniak – Furman (64' Raphael), Jodłowiec – Kucharczyk, Radović, Ojamaa – Dwaliszwili (58' Pinto)
    Zmiany: Skaba – Dossa Junior, Broź, Pinto, Raphael, Mikita

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) – Jakub Winkler, Marcin Sadowski – Sylwester Rasmus