Guingamp – PSG 1:1 (koniec) | Montpellier – Nice 3:1 (koniec) | Nantes – Reims 0:0 (koniec)
Valenciennes – Lorient 1:1 (koniec) | Ajaccio – Sochaux 1:1 (koniec)
Valenciennes FC
1:1 (0:1)
FC Lorient
Sobota 25.01.2014, 20:00 • Stade du Hainaut, Valenciennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Koniec! Byliśmy dziś świadkami wyrównanego meczu, który zakończył się remisem i podziałem punktów. Myślę, że przez większość meczu nieco bardziej przeważali goście, ale nie potrafili tego udowodnić i zdobywają cenny punkt do kolekcji.

90+3

90+1
    No i ostatnia rotacja w meczu. Da Silva już wbiega na prawą stronę boiska i zmienia tam Ducourtiouxa.

90
    Aż trzy minuty zdecydował się teraz doliczyć arbiter główny tego spotkania Stéphane Jochem. Czekamy na kolejne bramki.

90
    Jeszcze mamy żółtą kartkę, a ukarany nią zostaje za brzydki faul na rywalu Jouffre. Szkoda tak ryzykować w końcówce.

89
    I jeszcze zmiana. Diallo wejdzie na boisko w ekipie Lorient za zmęczonego już grą Aboubakara.

89
    Przetrzymują jak mogą futbolówkę pod własnymi nogami gospodarze. Mamy jednak stratę i z kontrą ruszają piłkarze gości. Co z tego wyniknie?

86
    Za bardzo wychodzą do przodu gospodarze i w razie kontry mają problemy z powrotem i odebraniem piłki. Może się to źle dla nich skończyć.

84
    Zmiana numer dwa dla Valenciennes. Melduje się już były zawodnik Wisły Kraków – Melikson. Zejdzie natomiast Dossevi.

82
    Ostatnie dziesięć minut szansy na zwycięstwo. Wydaje się, że na chwilę obecną minimalnie przeważają goście dzisiejszego spotkania.

79
    I zmiana numer dwa w Lorient. Zejdzie z murawy Traore, a zastąpi go gotowy do gry Abdullah.

77
    Ależ teraz się dzieje na murawie! Obie ekipy za wszelka cenę starają się wyrwać komplet punktów i wywalczyć dla siebie dogodniejszą pozycję w tabeli.

75
    Ależ uderzenie Doumbi i broni to bardzo dobrze golkiper! Do piłki z prawej strony ponownie dopada reprezentant Mali, ale ta dobitka leci już wysoko nad bramką!

73
    Zdecydowanie faulowany był przed polem karnym Waris, ale sędzia popełnia błąd i każe grać dalej. To jest chyba dziś niewybaczalne dla niego.

71
    Kontra gości – trzech na dwóch. Aboubakar długo prowadzi piłkę i zamiast zagrywać na boki, gdzie byli lepiej ustawieni koledzy, ten uderzył w rywala.

69
    I rotacja w składzie Lorient stała się faktem. Melduje się już Kone w zamian za utykającego Gassama.

67
    Traore wykorzystał dalekie podanie rywali i przejął piłkę i szybuje z nią ku bramce. Na polu karnym próbuje jednak wymusić rzut karny, ale nic z tego.

65
    Zapewne za kilka minut zobaczymy kolejne zmiany, gdyż widać rozgrzewających się piłkarzy. Jeden z nich chyba już się przebiera i zaraz będzie gotowy do wejścia na boisko.

Gole: 53. Pujol – 39. Ciss (wł.)

Kartki:   61. Yamissi (VLS) – 90. Jouffre (LOR)

Valenciennes FC: Penneteau – Mater, Kagelmacher, Ciss, Masuaku (46' Pujol) – Yamissi, Doumbia – Medjani, Ducourtioux (91' Da Silva), Dossevi (84' Melikson) – Waris

Rezerwowi: Angoua, Novaes, Nery, Massampu, Da Silva, Melikson, Pujol

FC Lorient: Reynet – Manga, Gassama (69' Kone), Lautoa, Guerreiro – Bourillon, Traore (79' Abdullah), Jouffre, Monnet-Paquet – Aliadiere, Aboubakar (90' Diallo)

Rezerwowi: Kone, Diallo, Abdullah, Baca, Sunu, Reale, Mboka

Sędziowie: Stéphane Jochem