Lechia – Ruch 3:3 (koniec) | Podbeskidzie – Legia 2:1 (koniec) | Lech P. – Cracovia 1:1 (koniec)
Lechia Gdańsk
3:3 (0:1)
Ruch Chorzów
Niedziela 31.08.2014, 15:30 • PGE Arena, Gdańsk • PKO Ekstraklasa

Aż przykro się żegnać, bo chciałoby się, aby takie spotkanie trwało jeszcze dobrych kilkadziesiąt minut, ale niestety. Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com!

Żegna się z Państwem, Norbert Sinkiewicz. (17:27:34)

MVP spotkania zostaje Filip Starzyński, który dzisiaj bez wątpienia był zawodnikiem najlepszym na boisku, a szczególnie bramka popularnego "Figo" z przewrotki w pierwszej połowie zdecydowanie była ozdobą tego świetnego widowiska.

Szalony mecz w Gdańsku. Naprawdę niewiarygodne widowisku dzisiaj mieliśmy okazję zaznać! Lechia Gdańsk ostatecznie zremisowała 3:3 z Ruchem Chorzów. Można powiedzieć, że większość meczu należała do gości, ale nie potrafili tego przełożyć na większą ilość bramek. W końcówce nieco osłabli, a to przełożyło się na lepszą grę gospodarzy i tym samym niesamowite zakończenie tego widowiska. Bramka za bramką i ostatecznie Lechii udało się dzisiaj wywalczyć remis. To był mecz debiutantów – Friesenbichler oraz Visnakovs, którzy dzisiaj grali pierwszy raz w nowych barwach wpisali się na listę strzelców.

90+3

90+3
    Jeszcze za zdjęcie koszulki po bramce Kevin Friesenbichler oczywiście musiał otrzymać żółtą kartkę.

90+2
    Zmiana w zespole Ruchu. W miejsce naprawdę dobrego dzisiaj Kowalskiego wszedł Konczkowski.
    Kevin FRIESENBICHLER - 3:3

90+1
    Gol dla Lechii!
    Co za spotkanie w Gdańsku! To jest mecz debiutantów! Makuszewski bardzo dobrze dograł piłkę w "szesnastkę" Ruchu Chorzów! Z futbolówką minął się Marcin Kuś, a spadła ona pod nogi KEVINA FRIESENBACHERA! Nowy nabytek Lechii Gdańsk stanął oko w oko z Kamińskim i bez najmniejszego problemu posłał piłkę obok bramkarza. Cóż za szalone widowisko.

90
    Bartek Pawłowski "złapał" piłkę przed polem karnym przeciwnika. Śmiało mógł pokusić się o uderzenie, ale zbyt długo układał sobie futbolówkę.

89
    Zbliżamy się ku końcowi tego meczu. Tempo pojedynku po tych błyskawicznych dwóch bramkach nieco nam spadło, ale to nie jest korzystny wynik dla Lechii, która oczywiście jeszcze będzie próbował szukać swoich szans.

88
    Visnakovs w pojedynku powietrznym niebezpiecznie starł się z Valente. Szczególnie upadek napastnika Ruchu wyglądał niezbyt dobrze, ale na szczęście nic się nie stało. Szybko podniósł się z murawy.

87
    Małe spięcie między Friesenbichlerem, a Kamińskim, który postanowił wykorzystać lekki kontakt z przeciwnikiem. Wszystkiemu zaradził sędzia, który wyjaśnił sytuację.

86
    Praktycznie cały zespół Ruchu Chorzów jest już na własnej połowie, ale nawet pod wpływem sporych emocji w tym meczu dalej myśli, bo nie dał się zepchnąć do pola karnego, a obrońcy stoją kilka dobrych metrów przed nim.

85
    Lechia zdecydowanie próbuje odpowiedzieć na bramkę przeciwnika i atakuje. Utrzymuje się dobrze przy piłce na połowie Ruchu Chorzów – taki przebieg meczu bardzo się podoba, naprawdę.

84
    Bartłomiej Pawłowski pozazdrościł bramki Filipowi Starzyńskiemu. Były zawodnik hiszpańskiej Malagi oddał efektownie uderzenie nożycami z około 16. metra, ale pewnie złapał piłkę Kamiński!

83
    Co teraz dzieje się w Gdańsku? Kapitalne widowisko mamy na Pomorzu. Lechia Gdańsk wyrównała, ale cieszyła się z remisu zaledwie minutę, bo już odpowiedział Ruch Chorzów. A to jeszcze nie koniec emocji na dziś!
    Eduards VIŠņAKOVS - 2:3

82
    Gol dla Ruchu!
    Cóż za odpowiedź gości! Zieńczuk znalazł się z piłką na lewej stronie, bez dłuższego zastanowienia zagrał do EDUARDSA VISNAKOVSA, który z ostrego kąta pokusił się o strzał prawą nogą i trafił do siatki! Złapał na wykroku Trelę. Ruch ponownie prowadzi.
    Antonio-Mirko ČOLAK - 2:2

Norbert Sinkiewicz

Gole: 51. Vranješ, 81. Čolak, 90+1. Friesenbichler – 28. Starzyński, 61. Kowalski, 82. E. Višņakovs

Kartki:   90+3. Friesenbichler (LGD) – 66. Kuś (RUC), 70. Gigołajew (RUC)

Lechia Gdańsk: Trela – Możdżeń (69. Dźwigała), Janicki, Valente, Pietrowski – Makuszewski, Borysiuk (65. Łukasik), Pawłowski, Vranješ, Aleksić (47. Friesenbichler) – Čolak.
    Zmiany: Podleśny – Bougaidis, Dźwigała, Łukasik, Kacajew, Buksa, Friesenbichler.

Ruch Chorzów: Kamiński – Stawarczyk, Kuś, Surma, Zieńczuk – Starzyński, Babiarz, Malinowski (33. Helik), Kowalski (90+2. Konczkowski) – Gigołajew, Kuświk (72. E. Višņakovs).
    Zmiany: Lech – Szyndrowski, Konczkowski, Helik, Janik, Efir, E. Višņakovs.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)