Fiorentina – Atalanta 3:2 (koniec) | Empoli – Cesena 2:0 (koniec) | Cagliari – AS Roma 1:2 (koniec)
Sampdoria – Sassuolo 1:1 (koniec) | Napoli – Udinese 3:1 (koniec) | Inter – US Palermo 3:0 (koniec)
ACF Fiorentina
3:2 (1:1)
Atalanta BC
Niedziela 08.02.2015, 12:30 • Artemio Franchi, Florencja • Włoska Serie A

Cóż, nadszedł czas pożegnania. Na dziś to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Ponadto pragniemy życzyć udanej niedzieli, a także spokojnego tygodnia. Do usłyszenia drodzy Czytelnicy! (14:28:01)

ACF Fiorentina po heroicznym boju zdołała zwyciężyć z Atalantą Bergamo. Cóż to był za fenomenalny pojedynek. Emocji nie brakowało ani przez chwilę. Końcowy rezultat był niepewny do samego końca. Dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry rozstrzygnął go Pasqual. Ależ to była znakomita akcja! Zapewne zapadnie ona w sercach fanów "Fioletowych" jeszcze na długi czas. Ach... ten włoski futbol jest jednak genialny!

90+4

90+3
    Goście ruszyli do ataku, ale nie zdołali nic wskórać. "Fioletowi" nie popełniają nawet najmniejszych błędów. To nie może się inaczej skończyć. Już niemal pewnym jest, iż trzy ligowe punkty pozostaną we Florencji! Lokalni kibice zaczęli już świętować.

90+2
    Zupełnie niepotrzebne zachowanie. Marco Gomez zareagował zbyt nerwowo, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Zawodnik próbował jeszcze dyskutować z sędzią, lecz nie przyniosło to żadnych efektów.

90+1
    Dzieje się, oj dzieje. Goście próbują jeszcze wyjść z własnej połowy, ale ogromne zmęczenie oraz pressing przeciwników już im na to zbytnio nie pomaga. Wydaje się, że wynik spotkania jest już przesądzony. Atalanta raczej nie podniesie się z kolan.

90
    Kapitan Fiorentiny przez większość meczu był dość niewidoczny, ale kiedy już odpalił... Zrobił naprawdę znakomitą robotę. Tymczasem wiemy już ile minut jeszcze potrwa to widowisko. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry cztery minuty!
    Manuel PASQUAL - 3:2

89
    Gol dla Fiorentiny!
    Niesamowita wrzawa na trybunach oraz na boisku! MANUEL PASQUAL zdobywa bramkę, która wyprowadza jego drużynę na prowadzenie! Najprawdopodobniej jest to trafienie na wagę zwycięstwa. Fenomenalna akcja zakończona genialnym strzałem. Chyba już wszystko jasne!

88
    Miejscowi ruszyli do ofensywy. Ależ tam się gotuje w polu karnym Atalanty! Jest wręcz pomarańczowo. Do obrony cofnęła się niemalże cała drużyna. Przyjezdni za wszelką cenę chcą utrzymać korzystny dla nich rezultat!

87
    Wydaje się, że gości z Bergamo obecny rezultat satysfakcjonuje. Teraz większą uwagę zwracają na skuteczną obronę. Miejscowi fani natomiast siedzą nieco załamani. Ale jeszcze nie wszystko stracone, mecz wciąż trwa!

86
    Gospodarze ruszyli do ataku, ale tym razem nie zdołali nic zdziałać. Piłka po strzale Mario Gomeza odbiła się od jednego z obrońców i wpadła w objęcia Sportiello. Goalkeeper Atalanty odetchnął z ulgą.

85
    Czeka nas pasjonujące pięć minut wielkiej walki o triumf! Tutaj już nikt nie odpuszcza, każdy stawia wszystko na jedną kartę. "Fioletowi" zapewne nie spodziewali się takiego obrotu zdarzeń. Ich czujność została nieco uśpiona.
    Richmond BOAKYE - 2:2

83
    Gol dla Atalanty!
    Niesamowite! Mamy kolejne trafienie, a co za tym idzie – remis! Mecz zaczyna się od nowa. Davide Zappacosta fenomenalnie odegrał piłkę do RICHMONDA BOAKYE, który bez większego problemu zgubił obrońców i skierował ją do pustej bramki.

82
    W obu ekipach doszło do ostatnich modyfikacji. Ciekawe cóż ciekawego one przyniosą. Trener miejscowych postanowił wymienić trzon ofensywy. Czyżby chciał, aby jego podopieczni odnotowali kolejne trafienie?

Mateusz

Gole: 18. Basanta, 76. Diamanti, 89. Pasqual – 9. Zappacosta, 83. Boakye

Kartki:   90+2. Gomez (FIO) – 40. Bellini (ABC)

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Savić, Rodríguez, Basanta – Tomović, Fernández, Badelj, Valero (57. Pizarro), Pasqual (C) – Gómez, Diamanti (81. Rosi).

Zmiany: Neto, Lupatelli – Alonso, Aquilani, Babacar, Gilardino, Iličić, Kurtić, D. Pizarro, Richards, Rossi.

Atalanta BC: Sportiello – Masiello, Stendardo, Benalouane, Bellini (C) (61. Del Grosso) – Zappacosta, Cigarini, Carmona, Moralez – Gómez (80. Boakye) – Denis (64. Pinilla).

Zmiany: Avramov – Baselli, Bianchi, Boakye, Biava, Del Grosso, D'Alessandro, Emanuelson, Grassi, Migliaccio, Pinilla, Scaloni.

Sędziowie: Dino Tommasi – Alessandro Giallatini, Gianmattia Tasso – Valentino Fiorito.