4:2 (0:1)
FSV Mainz 05
Piątek 13.02.2015, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com. (22:27:45)
    Cieszą się gospodarze, a na tytuł zawodnika meczu zasłużył Marco Reus. Piłkarz, o którym było w ostatnich dniach bardzo głośno, zanotował gola, asystę i ostemplował słupek.

Za kibicami na Signal Iduna Park rollercoaster niczym ze znanego niemieckiego Heide Parku. Ostatecznie Borussia wygrała drugi mecz z rzędu i zrewanżowała się Mainz za porażkę w 2014 roku. Wszystko zaczęło się źle dla zespołu Juergena Kloppa. Już w 52. sekundzie stracił gola, a między 15. a 45. minutą jego gra się po prostu nie kleiła. Po przerwie przyszło jednak przełamanie. BVB zdobyło aż cztery gole, nie podłamało się odpowiedzią rywala i kontrolowało swoje prowadzenie 3:2. Ostatniego gola dorzucił w 78. minucie Sahin i jasne stało się, że Borussia wygrała piątkowy mecz. Co można powiedzieć o grze 05. Długo radzili sobie skutecznie z gospodarzami, ale kiedy już maszyna BVB ruszyła do ataku, nie mieli wiele do powiedzenia. W ten sposób wracają do Mainz ze spuszczonymi głowami i świadomością, że dortmundczycy są już tylko o gola za nimi w tabeli. Walka o utrzymanie w Bundeslidze nabiera dodatkowych rumieńców.

90+2

90+2
    W międzyczasie jeszcze jedna kontra Aubameyanga. Napastnik nadział się na przeciwnika i licznik goli Borussii zatrzyma się dziś na czterech.

90
    Doliczone 2 minuty.

89
    Długa piłka wrzucona w pole karne Mainz nie była niebezpieczna. Za moment sędzia oznajmi, ile minut dolicza do regulaminowego czasu.
    Szalona radość Borussii.

87
    Koo powinien przywrócić nadzieję przyjezdnym! W sytuacji sam na sam zmiennik kropnął wprost w Weidenfellera. To w zasadzie pierwsza skuteczna interwencja doświadczonego golkipera BVB!

86
    Mainz jeszcze próbuje, jeszcze stara się budować ataki, ale czasu do ostatniego gwizdka coraz mniej...

84
    Kibice krytykowali dziś Reusa, ale jak krytykować zawodnika, który ma na koncie gola i asystę? W jego miejsce wbiegł Ramos.

83
    Aubameyang wybiegał sam na sam z bramkarzem i drugi raz w pojedynku stracił prędkość tuż przed finalizacją akcji. Gabończyk ratował się dryblingiem, po którym pozostał tylko strzał rozpaczy.

82
    De Blasis zastąpił Okazakiego. Wszystkie zmiany u gości zostały wykorzystane.

80
    Płaski strzał z dystansu ominął prawy słupek bramki Kapino. Borussia próbuje nadrobić stratę gola do Mainz w tabeli Bundesligi.
    SAHIN - 4:2

78
    Gol dla Borussii!
    Bramkę zdobył NURI SAHIN. Czwarte trafienie dortmundczyków w drugiej połowie! Sahin dobił do bramki piłkę odbitą przez Kapino po uderzeniu Aubameyanga z rzutu wolnego. Futbolówka wtoczyła się za linię bramkową między nogami chwalonego w pierwszej połowie golkipera.