Valencia – Getafe 1:0 (koniec) | FC Barcelona – Levante 5:0 (koniec) | Rayo Vallecano – Villarreal 2:0 (koniec)
Celta Vigo – Atletico 2:0 (koniec)
Rayo Vallecano
2:0 (0:0)
Villarreal CF
Niedziela 15.02.2015, 19:00 • Campo de Fútbol de Vallecas, Madryt • Hiszpańska LaLiga

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie relacje z lajfy.com! (20:56:27)
    Dziś cieszą się kibice Rayo.

Rayo Vallecano odprawiło Villarreal z kwitkiem. Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Gra była wyrównana, obie drużyny miały nieliczne szanse na zdobycie gola, ale generalnie remis odzwierciedlał wydarzenia boiskowe. Widać było jednak pewną prawidłowość – przyjezdni mieli problem z hamowaniem ataków Rayo na skrzydłach. W drugiej połowie właśnie po centrach z bocznych sektorów padły gole Bueno oraz Kakuty. Przy niekorzystnym wyniku Żółta Łódź jeszcze próbowała zaatakować i nawet ostemplowała słupek. Końcówka byłaby pasjonująca, gdyby Vietto minimalnie nie spudłował. A tak ostatnie ostrzeżenie poskutkowało, gospodarze zwarli szyki obronne i dowieźli korzystny wynik do 94. minuty.

90+4

90+3
    Piłka na połowie Villarreal. Moreno leniwie zabierał się do wykonania rzutu rożnego. A na trybunach... rozpoczęło się święto.

90+2
    Płaski strzał Triguerosa z dystansu wtoczył się do koszyczka dobrze ustawionego na linii Tono. Bramkarz Rayo o krok od zachowania czystego konta.
    "Wielkie zwycięstwo Rayo" – tak komentują wydarzenia internauci.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Tono nie kwapi się do szybkiego wznowienia gry. Nieco przyspieszył kroku, gdy zorientował się, że jest pod baczną obserwacją arbitra.

88
    Na ławce rezerwowych Żółtej Łodzi spuszczone głowy. Piłkarze na boisku jeszcze walczą, by w niedzielnym meczu "nie zostać zatopionym".

86
    Rozsądna wymiana podań zakończona płaskim strzałem Fatau. Oczywiście, nie zagroził on bramkarzowi Villarreal, ale długo rozgrywana akcja musiała frustrować przyjezdnych.

85
    Po fragmencie, w którym zakotłowało się w szesnastce Tono, Rayo ponownie uspokoiło sytuację na boisku i utrzymuje piłkę w okolicach linii środkowej.

83
    Cheryshev wrócił na boisku z bandażem na głowie. Przygotowany w pośpiechu opatrunek ma umożliwić dokończenie meczu.

82
    Campbell utrudniał wznowienie gry z autu i sędzia "nagrodził" takie zachowanie żółtym kartonikiem.
    Po golu na 2:0 radość była żywiołowa. Nie tylko na boisku.

81
    Dość nieoczekiwanie mecz wszedł w decydującą fazę. Spełniły się nasze życzenia i druga połowa przyniosła gole i większe emocje.

80
    Cheryshev ucierpiał w walce o piłkę i potrzebował pomocy masażystów.

78
    Zmiany personalne za nami! Morcillo zastąpił Nacho na nieco mniej niż kwadrans do końca regulaminowego czasu.

Gole: 51. Bueno, 69. Kakuta

Kartki:   43. Fatau (VLL), 72. Amaya (VLL) – 36. Pina (VLR), 82. Campbell (VLR)

Rayo Vallecano: Tono – Tito, Zé Castro, Amaya, Nacho (78' Morcillo) – Fatau, Sanchez – Lica (73' A. Moreno), Bueno, Kakuta – Leo Baptistao (63' Manucho).

Zmiany: Alvarez – Manucho Gonzalez, Morcillo, A. Moreno, A. Pozuelo, Quini, Trashorras.

Villarreal CF: Asenjo – Gaspar, Ruiz, Dorado, Rukavina – Gomez (56' Cheryshev), Marcos, Pina (60' Trigueros), Campbell – Moreno, Dos Santos (57' Vietto).

Zmiany: Juan Carlos – Cheryshev, J. Costa, Musacchio, Trigueros, Vietto.

Sędziowie: Perez – Matias, Hernandez