Jagiellonia – Korona 1:2 (koniec) | Legia – Podbeskidzie 3:0 (koniec)
Legia Warszawa
3:0 (1:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Niedziela 01.03.2015, 18:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa

Na ten moment to już wszystko! Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Tymczasem życzymy spokojnego wieczoru oraz udanego tygodnia. Nie żegnamy się jednak, a mówimy do usłyszenia! (20:03:49)

Legia Warszawa bez większego problemu zdołała rozprawić się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zawodnicy Henninga Berga rozegrali naprawdę dobre spotkanie. "Górale" nie ustrzegli się błędów, choć próbowali atakować. Pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze, ale w drugich 45 minutach emocji już nieco zabrakło. Cóż tu wiele mówić. Wynik tejże potyczki w znakomitym stylu ustalił Orlando Sa, który w końcu przełamał kiepską passę. Cóż tu więcej dodawać. "Wojskowi" zwyciężyli zupełnie zasłużenie.

90+2
    Orlando SÁ - 3:0

90+2
    Gol dla Legii!
    Kapitalna akcja na koniec! Kucharczyk świetnie wyłożył futbolówkę ORLANDO SA. Ten bez chwili zawahania pewnym strzałem po ziemi zdołał pokonać Peskovicia. Bramkarz "Górali" nie miał nic do powiedzenia!

90+1
    Adam Deja uderzał z około trzydziestu metrów. Dusan Kuciak bez najmniejszego problemu wyłapał futbolówkę. Chwilę później bielszczanie zdołali wyłuskać korner, który nie przyniósł im żadnych korzyści.

90
    Regulaminowy czas gry dobiegł końca. Arbiter z Lublina postanowił dorzucić dodatkowo dwie minuty. Tymczasem Podbeskidzie będzie egzekwować rzut wolny. Jedna z ostatnich szans na zdobycie trafienia honorowego.

89
    Bartosz Bereszyński jest bardzo czujny, cały czas gra na wyprzedzenie, mocno stoi na nogach. Były zawodnik poznańskiego Lecha spisuje się naprawdę dobrze. Spora przeszkoda dla "Górali".

87
    Muszą legioniści szybciej operować piłką, jeżeli oczywiście chcą jeszcze odnotować trafienie. Póki co grają bardzo monotonnie i mozolnie. Sporadycznie zrywają się z przejściem do ataku.

86
    Deja kompletnie nieudanie próbował rywalowi odebrać piłkę. Honoru bronić musiał Sokołowski. Zrobił to dość bezpardonowo. Sędzia Gil błyskawicznie zaprezentował zawodnikowi żółty kartonik.

85
    Do zakończenia dzisiejszego pojedynku pozostaje coraz mniej czasu. Przed nami ostatnie pięć minut walki w ramach tegoż spotkania. Czy wydarzy się jeszcze coś nieprzewidywalnego? Zobaczymy.

84
    Zabrakło naprawdę niewiele. Mogło być groźnie, gdyby tylko Michał Żyro nie został złapany w pułapkę offside-ową. Dobrze teraz zachowali się bielszczanie. Aczkolwiek w ataku wciąż prezentują się kiepsko.

83
    Warszawscy kibice zachęcają swoich ulubieńców do zdobycia kolejnej bramki. Mało mamy celnych strzałów po 82. minutach. Zaledwie pięć na koncie miejscowych, natomiast piłkarze Ojrzyńskiego tylko trzykrotnie trafiali w światło bramki Kuciaka.

82
    Druga połowa jest zdecydowanie mniej emocjonująca aniżeli ta pierwsza. Sporadycznie odczuwamy jakiekolwiek emocje. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Czasem coś się wydarzy, ale to i tak pozostawia sporo do życzenia.

81
    Bartosz Śpiączka "nurkował" w polu karnym warszawskiej Legii za co został ukarany żółtym kartonikiem. Jak najbardziej sprawiedliwa decyzja Pawła Gila. Ewidentna próba wymuszenia przewinienia.

Mateusz

Gole: 12. Ryczkowski, 53. Duda (kar.), 90+2. Sá

Kartki:   73. Bereszyński (LEG) – 86. Sokołowski (PDB)

Legia Warszawa: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Żyro, Masłowski (50. Duda), Ryczkowski (69. Kucharczyk) – Sá.

Zmiany: Malarz – Guilherme, Duda, Saganowski, Lewczuk, Pinto, Kucharczyk.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Sokołowski, Deja, Staňo, Konieczny, Tomasik – Chmiel, Iwański (63. Korzym), Kolčák, Adu Kwame (79. Pazio) – Malinowski (47. Śpiączka).

Zmiany: Zajac – Mazáň, Pazio, Górkiewicz, Lenartowski, Śpiączka, Korzym.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin) – Piotr Sadczuk, Dawid Golis – Marcin Szczerbowicz

Widownia: 12661