Chelsea – Southampton 1:1 (koniec) | Everton – Newcastle 3:0 (koniec) | Man Utd – Tottenham 3:0 (koniec)
Chelsea F.C.
1:1 (1:1)
Southampton F.C.
Niedziela 15.03.2015, 14:30 • Stamford Bridge, Londyn • Angielska Premier League

To już wszystko z zachodniej części stolicy Anglii. Dziękujemy Państwu za uwagę i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu lajfy.com. Miłego popołudnia. (16:36:49)
    Połowę z dwudziestu dwóch strzałów Chelsea oddała w końcowych dwudziestu minutach meczu. Pomimo tego liderowi tabeli nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Końcowe statystyki spotkania. Niewiarygodnie dużo strzałów oddali miejscowi.

Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego meczu był zdecydowanie Eden Hazard.

Koniec szalonego spotkania na Stamford Bridge! Druga część meczu dostarczyła nam niesamowitych emocji i na pewno zostanie zapamiętana jeszcze na długo. Źle wyglądający w pierwszych trzech kwadransach londyńczycy po przerwie zdecydowanie ruszyli do ataku i tylko cud sprawił, że piłka po kilkunastu wyśmienitych okazjach nie zatrzepotała w siatce. Z kolei "Święci", którzy w pierwszej połowie raz po raz stwarzali zagrożenie w polu karnym, w kolejnej części całkowicie dali się zdominować chłopcom Mourinho. W perspektywie walki o tytuł remis dla The Blues wobec wczorajszej porażki Manchesteru City nie jest złym wynikiem, ale po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w Londynie wszyscy bardzo liczyli dziś na komplet punktów. Ostatecznie jednak Chelsea remisuje z Southampton 1:1!

90+5

90+4
    Rusza z ostatnim atakiem Chelsea. Piłka trafia do Hazarda, ten podaje do Ramiresa. Brazylijczyk decyduje się na zagranie do Cuadrado, a Kolumbijczyk po raz kolejny traci futbolówkę.

90+2
    Jak to możliwe, że piłka nie wpadła do siatki "Świętych"?! Centra w "szesnastkę" gości, a tam z woleja strzela Cuadrado. Strzale Kolumbijczyka znów zatrzymuje na linii Forster! Jeszcze uderza Terry i piłkę z bramki wybija stoper przyjezdnych! Kolejny strzał kapitana gospodarzy ląduje na aucie bramkowym.

90
    Cztery minuty dolicza arbiter.

90
    Kolejna szansa dla Azpilicuety! Hiszpan zdecydował się na mocne defensor Chelsea, ale broni ofiarnie rzucający się Forster!

89
    Dobra okazja dla Soutjampton. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne rywala, a tam góruje nad wszystkimi wychodzący z bramki Courtois.

87
    Zagranie do wybiegającego Remiego. Francuz mija Clyne'a, ale futbolówka ucieka mu na tyle daleko, że napastnik londyńczyków nie zdołał dopaść do niej zanim opuściła plac gry.

85
    Przytomny przerzut Fabregasa do Cuadrado. Kolumbijczyk przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i mocno uderza lewą nogą na bramkę Forstera. Ostatecznie piłka mija słupek o centymetry!

83
    Ostatnia zmiana w ekipie "Świętych". Longa zmienia Pelle, natomiast w drużynie gospodarzy kontuzjowanego Williana zastępuje Cuadrado.

82
    Żółtą kartką ukarany Djuricic, który ostro wchodzi w nogi Oscara. Ma szczęście gracz Soton, że arbiter nie wyrzucił go z boiska.

81
    Na drugą zmianę decyduje się Mourinho. Zmęczonego Oscara zmienia Remy.

79
    Willian podaje do środka do Ramiresa. Ten oddaje na lewą stronę do Azpilicuety. Hiszpan dośrodkowuje w "szesnastkę", a tam uderza Costa! Znów niewiele zabrakło The Blues do objęcia prowadzenia.

77
    Po raz kolejny zakręcił pilnującym go rywalem Hazard. Belg przepięknie wypatrzył będącego przed "szesnastką" Oscara i zagrywa idealnie w kierunku klubowego kolegi. Podanie pomocnika Chelsea przerywa jednak Schneiderlin.

75
    Cóż za podanie od Hazarda otrzymuje Oscar! Brazylijczyk staje praktycznie sam na sam z golkiperem gości, jednak trafia prosto w wychodzącego Forstera! Masę okazji w drugiej połowie marnują miejscowi.

Gole: 11. Costa – 19. Tadić (kar.)

Kartki:   18. Matić (CHE), 63. Ivanović (CHE), 68. Cahill (CHE) – 29. Mane (SOT), 63. Wanyama (SOT), 82. Djuricic (SOT)