Siarka T. – Wisła Pu. 0:2 (koniec) | Błękitni – Stal M. 2:1 (koniec) | Puszcza – Limanovia 5:1 (koniec)
Nadwiślan – MKS Kluczbork 2:2 (koniec) | Rozwój – Zagłębie S. 2:2 (koniec) | Raków – Kotwica 3:0 (koniec)
ROW Rybnik – Górnik W. 1:1 (koniec)
Raków Częstochowa
3:0 (1:0)
Kotwica Kołobrzeg
Sobota 04.04.2015, 15:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 2. Liga

Mądrość i doświadczenie dają dziś pewne zwycięstwo drużynie Rakowa. Po pierwszych 45 minutach nie ulegało wątpliwości kto jest lepszy na placu gry, po bramce Pląskowskiego z 29 minuty było 1-0. Jednak z chwilą rozpoczęcia drugich 45 minut zarysowała się optyczna przewaga drużyny gości. Drużyna z Kołobrzegu raz po raz nacierała skrzydłami bramkę Kosa, ale ten uwijał się jak w ukropie. Taki obraz gry trwał aż do kluczowej sytuacji w meczu, była nią czerwona kartka dla Chruścińskiego. Po opuszczeniu boiska przez zawodnika gości Raków "przycisnął" i dwoma kolejnymi bramkami udokumentował swoją wyższość. Bramkę numer dwa zdobył Hoferica, a numer 3, po fantastycznej akcji Brzęczek – Hoferica – Pawlusiński, ten ostatni zawodnik. Po tym pewnym zwycięstwie Raków wraca na właściwy zwycięski tor i nie składa broni w walce o awans. (16:58:31)

90+3

90
    Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczy 3 minuty.

90
    Cudowna akcja Rakowa, lewą stroną Brzęczek podał do Hofericy, a ten znalazł Pawlusińskiego, który plasowanym strzałem lewą nogą pokonał Folca.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Skowronek (Raków Częstochowa).

87
    Fantastyczne podanie z własnej połowy Mońki, ale gdyby nie przekombinował Hoferica mielibyśmy 3-0, a tak wynik bez zmian, nadal 2-0 dla gospodarzy.

85
    Świetny strzał w okienko Ropiejki, ale na posterunku Kos, kolejna świetna interwencja golkipera Rakowa.

84
    Faulowany Reiman.

84
    Grę wrzutem z autu wznowiła drużyna gości.

83
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Balogun, na boisku pojawia się Skowronek.

82
    Strzelał Reiman, wcześniej w środku pola faulowany Cyfert, ale sędzia puścił grę.

79
    Na pozycji spalonej Daniel Da Silva podawał Balogun.

78
    Groźny strzał Mońki, Folc na róg.

77
    Dobitka strzału Pawlusińskiego i mamy 2-0 !!!

75
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg: z boiska schodzi Rydzak, na boisku pojawia się Szutenberg.

75
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Chruścicki (Kotwica Kołobrzeg).

74
    Faulowany Balogun.

73
    Dobra akcja Rakowa, ale za mocna piłka do Pawlusińskiego.

71
    Kartka za faul na Robercie Brzęczku.

Adam Zajączkowski

Gole: 29. Pląskowski, 77. Hoferica, 90. Pawlusiński

Kartki:   47. Góra (RAK), 89. Skowronek (RAK) – 26. Soczyński (KTW), 71. Chruścicki (KTW)   75. Chruścicki (KTW)

Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos, 4. Wojciech Reiman, 5. Daniel Da Silva, 8. Błażej Radler, 11. Dariusz Pawlusiński, 17. Paweł Marchewka, 22. Adam Waszkiewicz, 24. Przemysław Mońka, 26. Łukasz Góra, 27. Artur Pląskowski, 29. Joshua Kayode Balogun
    Zmiany: 1. Przemysław Wróbel, 6. Peter Hoferica, 9. Kamil Skowronek, 14. Robert Brzęczek, 16. Błażej Cyfert, 18. Wojciech Okińczyc, 20. Łukasz Buczkowski

Kotwica Kołobrzeg: 1. Bartłomiej Folc, 3. Kacper Chruściński, 9. Damian Kugiel, 10. Tomasz Rydzak, 16. Bartosz Soczyński, 14. Korneliusz Sochań, 19. Dawid Berg, 8. Michał Danilczyk, 18. Jakub Poznański, 77. Mateusz Świechowski, 23. Radosław Strzelecki
    Zmiany: 25. Patryk Kamola, 88. Szymon Babiarz, 7. Krzysztof Bułka, 22. Maciej Ropiejko, 6. Daniel Kokosiński, 20. Paweł Szutenberg

Sędziowie: Sędzia główny – Łukasz Szczech (Warszawa) – asystenci – Marcin Lisowski, Filip Sierant (Warszawa) – techniczny – Krzysztof Mandes (Warszawa)