Stany Zjednoczone – Białoruś 2:5 (koniec) | Czechy – Francja 5:1 (koniec) | Finlandia – Słowenia 4:0 (koniec)
Szwecja – Niemcy 4:3 (koniec)
Stany Zjednoczone
2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Białoruś
Czwartek 07.05.2015, 16:15Mistrzostwa Świata • Grupa B

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (18:35:28)

Białoruś dość niespodziewanie wygrywa. Przez większość meczu grę prowadzili Amerykanie, ale szybkie kontry Białorusi przesądziły o zwycięstwie reprezentacji zza naszej wschodniej granicy!

Statystyki meczu:
    Strzały: 30-23
    Minuty karne: 8-10
    Skuteczność bramkarzy: 78.26%-93.33%

60:00

59:31
    Potężne uderzenie z okolic niebieskiej Larkina, ale skutecznie interweniuje Lalande.

59:01
    Rozpoczęła się ostatnia minuta tego meczu.

58:05
    Kończy się powoli to spotkanie. Amerykanie już chyba zwątpili, bo nie atakują już tak zaciekle bramki Lalande jak to miało miejsce jeszcze kilka minut temu.

56:59
    Przyspieszył teraz Moore, ale nie dał rady trzem rywalom.

55:47
    Kolejna strata Amerykanów. Kontra Białorusinów, ale tym razem dwójkowa akcja Kosticyna i Kaluznyja zakończona niepowodzeniem.

54:49
    Wstrzelenie krążka w tercję obronną Białorusinów, ale nie doszedł do tego podania żaden gracz drużyny zza naszej wschodniej granicy.

53:45
    Niewiele dzieje się teraz na lodzie. Amerykanie próbują jeszcze zmienić wynik tego spotkania, ale nie mają większego pomysłu jak przedostać się pod bramkę Lalande. Białorusini dają grać rywalom i czekają na kolejny kontratak.

52:11
    Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Campbella.

51:40
    Spalony reprezentantów USA.

50:02
    Amerykanie pod bramką Lalande, ale na reprezentanci USA nie umieją zagrozić bramce rywali, stać ich tylko na wstrzelenie krążka.
    Alexiej KALUZNYJ - 2:5

48:23
    Bramka dla Białorusi!
    Wracają na trzy bramkowe prowadzenie Białorusini! Druga bramka w tej tercji ALEXIEJA KALUZNYJA, który bez skrupułów wykorzystał stratę Amerykanów!

46:58
    Dużo walki o krążek w strefie neutralnej.
    Torey KRUG - 2:4

45:35
    Bramka dla USA!
    Robią użytek z gry w przewadze Amerykanie! Celne uderzenie z większej odległości TOREY"A KRUGA! Druga bramka dla USA staje się faktem!

Piotr Swieczak

Składy i statystyki: 38. Nelson (Eichel), 46. Krug – 32. Gavrus, 34. Volkov (Kosticyn), 37. Kitarov (Kosticyn), 42. Kaluznyj (Kosticyn), 49. Kaluznyj (Kosticyn, Lisovec)

Stany Zjednoczone: Campbell (Hellebuyck) – Faulk (A), Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore Jr., Redmond, Gardiner – Bonino, Morin, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis (A), Nelson – Larkin, Hendricks (C), Sexton. Trenér: Todd Richards
    Białoruś: Lalande (Brikun) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Demkov, Jefimenko, Kitarov – Volkov

Sędziowie: Olenin, Gofman (RUS) – Lederer (CZE), Schrader (GER)