Kanada – Austria 10:1 (koniec) | Norwegia – Białoruś 2:3 (koniec) | Łotwa – Francja 2:3 (1:3 po rz. karnych)
Stany Zjednoczone – Słowacja 5:4 (po dogrywce) | Czechy – Szwajcaria 2:1 (2:1 po rz. karnych) | Finlandia – Rosja 3:2 (1:0 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (1:3)
Łotwa
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Francja
Wtorek 12.05.2015, 16:15Mistrzostwa Świata • Grupa A

Po zaciętym boju w serii rzutów karnych zdołała wygrać reprezentacja Francji, która wykorzystała wszystkie 3 rzuty karne. W trzeciej serii do bramki nie trafił Daugavins. Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja "Trójkolorowych" awansowała na 6. miejsce w tabeli, Łotysze kończą rywalizację na 7. pozycji, natomiast ostatnie 8. miejsce zajmuje reprezentacja Austrii, która spada do dywizji 1A, dzięki czemu już za rok zmierzą się z drużyną z Polski!
    Dziękuję bardzo za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (18:47:33)

Julien DESROSIERS - 2:3sn

65:00
    W rzutach karnych zwyciężyła drużyna Francja.
    Strzelcem zwycięskiej bramki jest STEPHANE DA COSTA.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Dogrywka nie przyniosła nam zwycięzcy, więc już za chwilę rozpoczniemy serie rzutów karnych!

63:00
    Masalskis odbija krążek, przed nim znajduje się S. Da Costa, który wybija go prosto w trybuny.

62:30
    Świetna okazja dla Łotyszy, sam na sam z Huetem wyszedł zawodnik gospodarzy, który nie wykorzystał tej szansy!

61:00
    Znakomita okazja dla S. Da Costa, który nie potrafił wcelować w krążek, a przed nim była pusta bramka!

60:01
    Po raz kolejny wznowienie gry po zmianie stron wygrywają Łotysze.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

W trzeciej tercji Francuzi wzięli się w garść i odrobili straty z dwóch poprzednich części spotkania. W ostatnich sekundach Desrosiers mógł, a nawet powinien zakończyć mecz bowiem wyszedł sam na sam z Masalskisem, ale uderzył prosto w niego! Przed nami dogrywka!

Maciej Jędrzejczyk

Składy i statystyki: 11. Daugavins (Darzins, Guntis), 23. Galvins (Darzins) – 49. Costa (Fluery), 56. Treille, kar. Stephane Da Costa