Jagiellonia – Korona 1:0 (koniec) | Legia – Śląsk 1:0 (koniec) | Górnik Ł. – Ruch 0:3 (koniec)
Ajax Amsterdam
5:1 (4:1)
SC Cambuur Leeuwarden
Sobota 21.11.2015, 19:45Holenderska Eredivisie • Runda 13

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (21:37:51)

Ajax gromi Cambuur 5:1! Gospodarze zagrali dziś bardzo skutecznie, pomimo niewielu sytuacji pod bramką Nienhuisa zawodnicy z Amsterdamu potrafili strzelić pięć bramek. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem i niestety na nic więcej zawodników Cambuur nie było stać w dniu dzisiejszym. Nas cieszy również dobra postawa Arka Milika, który w dwudziestej dziewiątej minucie wpisał się na listę strzelców.

90+3

90+2
    Pudłuje z dystansu Heitinga. Rozpoczyna się ostatnia minuta tego spotkania.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89
    Spod chorągiewki Schoene, który dośrodkowuje jednak bardzo niedokładnie. Rozpocznie z linii piątego metra Nienhuis.

88
    Nie tracą apetytu na kolejne bramki gospodarze, ale w ostatnich minutach brakuje im dokładności przed polem karnym przeciwnika.

86
    Goście utrzymują się przy piłce w okolicach linii środkowej. Ajax ustawia się przed własną bramką.

84
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Schoene z prawej strony. Pewnie interweniuje Nienhuis.

82
    Nie za wiele dzieje się obecnie na murawie. Obie drużyny nie mają większego pomysłu jak przedostać się pod bramkę rywali.

80
    Próbują zmniejszyć rozmiar porażki przyjezdni. Cambuur długo utrzymuje się przy piłce.

78
    Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Nemanja Gudelj, na boisku pojawia się Johnny Heitinga.
    76. Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy doczekamy się jeszcze zmiany wyniku?

74
    Zmiana w drużynie SC Cambuur Leeuwarden: z boiska schodzi Furdjel Narsingh, na boisku pojawia się Dominik Mašek.

72
    Zza pola karnego uderzał Younes. Strzelec piątej bramki dla Ajaxu tym razem wyraźnie przestrzelił.

71
    Świetnie uwolnił się spod opieki rywali Milik. Reprezentant Polski tym razem minimalnie przestrzelił z kilku metrów.

69
    Dłużej przy piłce utrzymują się tym razem przyjezdni, którzy jak na razie radzą sobie z pressingiem piłkarzy z Amsterdamu.

67
    Kolejny niewykorzystany rzut rożny przez gospodarzy. Od bramki rozpocznie Nienhuis.

65
    Gospodarze rozgrywają spokojnie piłkę na własnej połowie. Goście ustawiają się przy linii środkowej.

Piotr Swieczak

Gole: 26. Veltman, 29. Milik, 38. Claassen, 44. Claassen, 61. Younes – 27. van de Streek

Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman, Riedewald, Dijks – Claassen (C), Gudelj (78. Heitinga), Serero (52. Schoene) – Fischer (64. Černý), Milik, Younes.
    Zmiany: Boer – Sanogo, van der Hoorn, Heitinga, Černý, Schoene, Viergever.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Anderson (53. M. Rosheuvel), Dammers, Heerings, Peersman – Monteiro, E. Bakker (C), van de Streek – F. Narsingh (74. Mašek), Barto, J. Byrne.
    Zmiany: Krul – M. Rosheuvel, Steblecki, Berisha, Mašek, Boutzamar, Janzen.