2:1 (0:1)
Pniówek Pawłowice Śląskie
Czwartek 14.01.2016, 18:00 • Rybnik-Kamień • Spotkania towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:46:08)

Piast Gliwice pokonał na początek okresu przygotowań III-ligowy Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1. Pierwsza połowa nie wyszła liderowi Ekstraklasy. Pokazał chaotyczny futbol i nie potrafił zdominować swojego przeciwnika. Na dodatek stracił gola po stałym fragmencie. Po przerwie Vacek w porozumieniu z Murawskim uporządkowali grę Piasta. Długie starania o gola przyniosły efekt, a stratę z nawiązką odrobili Vacek i Barisić.

90

89
    Słupek uratował Szelonga! Wielki pechowiec tego sparingu – Karol Angielski ma coraz mniej czasu, by przełamać niemoc i w końcu przymierzyć w prostokąt zwany bramką!

88
    Seria fauli w środku pola. Koledzy zadbali też o swojego bramkarza – Freitaga, by nie zamarzł we własnym polu karnym i podali mu piłkę.

85
    Końcówka spotkania w Rybniku-Kamieniu. Piłka głównie na połowie Pniówka Pawłowice Śląskie i pod nogami gliwiczan. Po przerwie wyśrubowali statystykę posiadania na swoją korzyść.

83
    Dośrodkowanie z narożnika boiska spadło na głowę Urosa Koruna. Dobre, sprytne uderzenie, jednak Szelong popisał się robinsonadą i nie pozwala defensorowi zdobyć gola.

81
    Korner dla Piasta Gliwice. Pod linię bramkową zapędził się Badia i jedyne, co mógł zrobić w tej sytuacji, to nastrzelić defensora.

79
    Teraz Pniówek Pawłowice Śląskie nie ma już czego bronić. Być może spróbuje jeszcze zaatakować, by jeszcze raz sprawić psikusa liderowi Ekstraklasy.

77
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki JOSIP BARISIĆ.

Piast Gliwice prowadzi! Długo dążył do tego aż w końcu się udało. Barisić przyczaił się między obrońcami i sfinalizował dośrodkowanie z lewej strony boiska strzałem głową do siatki!

76
    Płaskie uderzenie Angielskiego pół metra obok słupka! Miał przed sobą tylko bramkarza, a jednak wystraszył się tak mocno, że spudłował! Piast mógł już spokojnie odwrócić wynik.

74
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego, przez co wszystko, co wydarzyło się po gwizdku nie miało znaczenia. Od rzutu wolnego gliwiczanie.

73
    Zbyt biernie grali piłkarze w białych koszulkach i w końcu zostali ukarani golem przez najlepszą obecnie drużynę w Polsce.

71
    Strzelcem bramki KAMIL VACEK.

Wyrównanie stało się faktem. Kamil Vacek nie pomylił się i zamienił jedenastkę w gola dla Piastunek!

70
    Sędzia podyktował rzut karny dla Piasta Gliwice za zagranie ręką. Świetna szansa na wyrównanie!

69
    Niezmiennie lider Ekstraklasy w natarciu. Sebastian Murawski zdecydował się kopnąć piłkę płasko z dystansu. Jeszcze jedna, pewna interwencja bramkarza.

68
    Coraz mocniej naciska Piast Gliwice, a przeciwnik ma coraz mniej ochoty na jakąkolwiek ripostę. Badia nadział się na bramkarza po podaniu Vacka.

65
    Piłka po strzale z dystansu odprowadzona wzrokiem poza boiska. Zatrzęsła się tylko siatka za bramką, a Piastunki marzyły, by zatrzepotała ta w bramce Pniówka.

Gole: 71. Vacek (kar.), 77. Barisić – 31. Goik

Piast Gliwice: Leszczyński (61' Freitag) – Mokwa (46' Buczek), Piacek (46' Korun), Długołęcki (46' Kwaśniewski) – Szeliga (46' Mraz), Bukata (46' Vacek), Kuzdra (46' Murawski), Mak (46' Badia), Moskwik (46' Niemiec) – Nespor (46' Barisić), Musiolik (46' Angielski).

Zmiany: Freitag – Buczek, Korun, Kwaśniewski, Mraz, Vacek, Murawski, Badia, Niemiec, Barisić, Angielski

Pniówek Pawłowice Śląskie: Podolak (46' Szelong) – Adamek, Lalko, Goik, Szary – Szczyrba, Ciuberek, Gałecki, Benauer, Glenc – Sobczak.