Malaga – FC Barcelona 1:2 (koniec) | RCD Espanyol – Villarreal 2:2 (koniec) | Granada – Getafe 3:2 (koniec)
Rayo Vallecano – Celta Vigo 3:0 (koniec)
Malaga CF
1:2 (1:1)
FC Barcelona
Sobota 23.01.2016, 16:00 • Estadio La Rosaleda, Malaga • Hiszpańska LaLiga • Runda 21

Po zmianie stron gorzej w porównaniu do pierwszej połowy zaprezentowała się drużyna Malagi. Sześć minut po wznowieniu gry bramkę na dwa jeden po strzale nożycami zdobył Leo Messi. Szansę na wyrównanie gospodarze mieli w 73. minucie, ale uderzenie Camacho świetnie wybronił Bravo. Dzięki temu zwycięstwu Duma Katalonii wraca na pozycję lidera tabeli.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (17:54:37)

90+4

90+4
    W ostatnich sekundach spotkania rzut wolny dla Barcelony.

90+2
    Kontrują gospodarze, z ostrego kąta centruje Castro, łapie futbolówkę Bravo.

90+1
    Cztery minuty dolicza sędzia do drugiej części spotkania.

90
    Rozciągnięcie akcji na lewe skrzydło do Turana, ten podaje do Roberto, który wycofuje do własnej strefy obronnej.

88
    Dośrodkowanie w pole karne Malagi, mylą się we własnej strefie obronnej gospodarze. Messi zgrywa sobie piłkę klatką piersiową i uderza z woleja. Znakomicie broni Kameni.
    87.

87
    Rzut wolny dla gości. 29 metrów do bramki, przy piłce ustawia się Messi. Argentyńczyk ponownie trafia w mur!

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Pablo Fornals (Málaga CF).

85
    Na pole karne dośrodkowuje Castro, piłkę uderza Charles, niestety ponad bramką.

83
    Zmiana w drużynie Málaga CF: z boiska schodzi Weligton, na boisku pojawia się Duda.

81
    Świetne podanie do Messiego, ten ucieka rywalom jednak napierał na niego Weligton i Argentyńczyk uderza obok bramki.

80
    Zmiana w drużynie Málaga CF: z boiska schodzi Duje Cop, na boisku pojawia się Roque Santa Cruz.

78
    Długie podanie do Juanpiego, ten schodzi do środka, oddaje strzał z szesnastu metrów, jednak bez problemów broni Bravo.

77
    Kolejne niedokładne dośrodkowanie w pole karne gości.

77
    Błąd Busquetsa, wyprzedza go jeden z rywali. Futbolówka w posiadaniu Malagi.

76
    Prawą flanką pędzie Juanpi, zdecydował się zagrać w szesnastkę Barcelony, wybija Mathieu.

75
    Długie podanie do Castro, bliżej do piłki miał jednak Mascherano, który podaje do Busquetsa.

Maciej Jędrzejczyk

Gole: 32. Añor – 2. El Haddadi, 51. Messi

Kartki:   26. Charles (MLG), 86. Fornals (MLG) – 44. Vermaelen (BAR), 65. Messi (BAR), 71. Arda Turan (BAR)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 9:6. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 1:4. Foule: 16:9.
    Malaga CF: Kameni – Rosales, Angeleri, Weligton (83. Duda), Miguel Torres – Añor, Recio (69. Fornals), Camacho, Castro – Charles, Cop (80. Santa Cruz).
    Zmiany: Ochoa – Albentosa, Horta, Tissone, Duda, Santa Cruz, Fornals.

FC Barcelona: Bravo – Aleix Vidal, Mascherano, Vermaelen (46. Mathieu), Adriano – Arda Turan, Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, El Haddadi (56. Rakitić).
    Zmiany: ter Stegen – Dani Alves, Rakitić, Bartra, Sandro, Roberto, Mathieu.