Pogoń – Ruch 2:3 (koniec)
Pogoń Szczecin
2:3 (2:1)
Ruch Chorzów
Poniedziałek 07.03.2016, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • Runda 26
    Niebiescy przerywają czarną serię ze Szczecina:

Ruch Chorzów zdołał odwrócić losy spotkania po przegranej pierwszej połowie. Spory w tym udział miał Jakub Słowik, który podarował gościom drugą jedenastkę, a przy tym wyleciał z boiska. Rzut karny na gola zamienił Lipski i ten sam piłkarz wspaniałym uderzeniem głową dał Niebieskim prowadzenie i ostatecznie trzy punkty. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (19:58:57)

90+7

90+6
    Nunes trafia tylko w mur. Do odbitej piłki próbował dojść jeszcze Murawski, lecz podciął przeciwnika. Pozostały sekundy.

90+5
    Portowcy będą mieli bardzo dobrą okazję na wyrównanie z rzutu wolnego. Grodzicki wskoczył na Fojuta. Piłka ustawiona na dwudziestym czwartym metrze.

90+5
    Bartosz Frankowski zbiegł do linii bocznej, aby uspokoić Czesława Michniewicza, który na pewno nie tak sobie wyobrażał drugą połowę tego starcia.

90+4
    Piłkarze Ruchu wykorzystują dużo wolnego miejsca i wymieniają się podaniami na własnej połowie. Ostatnie dwie minuty z doliczonych sześciu.

90+3
    Mazek podniósł piłkę z lewej strony pola karnego. Przeciął to Moneta, lecz uderzył nieczysto i swobodnie wyłapał piłkę Kudła.

90+1
    Pojedynek zakończył już się dla Stępińskiego. Na ostatnie minuty na boisko wbiega Efir.

90+1
    Niezła próba Monety zza szesnastki. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczkę. Trener Fornalik wykorzystuje trzecią rotację w składzie.

90+1
    Arbiter dzisiejszych zawodów doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry.

90
    Konczkowski zamykał akcję i mocnym uderzeniem przy słupku próbował ustalić wynik spotkania. Kudła skutecznie to jednak wybronił.

88
    Zapowiadana podwójna zmiana. Na boisku jest już Przybecki z Listkowskim, natomiast poza polem gry Akahoshi i Zwoliński.

87
    Trener Michniewicz przygotowuje podwójną zmianę. Do wejścia na boisko przygotowani są już Przybecki i Listkowski.

86
    Putnocky swobodnie wyłapuje futbolówkę po zbyt głębokiej wrzutce Nunesa z rzutu wolnego. Niebiescy teraz długo rozgrywają akcję, wymieniają mnóstwo podań. Czas upływa na ich korzyść.
    84. Patryk LIPSKI - 2:3

84
    Gol dla Ruchu!
    Idealne dośrodkowanie Oleksego na głowę PATRYKA LIPSKIEGO, który ładnym strzałem głową pokonuje Kudłę! Fantastyczny comeback chorzowian!

83
    Atak za atakiem. Teraz to Niebiescy znaleźli się pod polem karnym przeciwników. Fojut uprzedził Stępińskiego, ale goście wciąż utrzymują się przy piłce.

82
    Murawski doskonale prostopadle zgrał do Gyurcso, a ten strzelił na krótki słupek, gdzie skutecznie interweniował Putnocky. Było blisko powtórnego objęcia prowadzenia przez Portowców!

Krzysztof

Gole: 4. Akahoshi, 30. Akahoshi – 8. Frączczak (sam.), 77. Lipski (kar.), 84. Lipski

Kartki:   39. Czerwiński (POG), 58. Fojut (POG) – 64. Hanzel (RUC)   72. Słowik (POG)

Spudłowany karny!: 59. Stępiński (RUC), nietrafiony

Pogoń Szczecin: Słowik – Frączczak, Fojut, Czerwiński, Nunes – Rafał Murawski (C), Matras – Akahoshi (88. Przybecki), Dwaliszwili (75. Kudła), Gyurcsó – Zwoliński (88. Listkowski).
    Zmiany: Kudła – Rudol, S. Murawski, Piotrowski, Lewandowski, Przybecki, Listkowski.

Ruch Chorzów: Putnocký – Konczkowski, Grodzicki (C), Koj, Oleksy – Surma, Iwański (63. Hanzel) – Mazek, Lipski, Podgórski (46. Moneta) – Stępiński (90+1. Efir).
    Zmiany: Skaba – Szyndrowski, Lenartowski, Hanzel, Moneta, Zieńczuk, Efir.

Główny: Bartosz Frankowski (Toruń)