Everton – Chelsea 2:0 (koniec)
Everton F.C.
2:0 (0:0)
Chelsea F.C.
Sobota 12.03.2016, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Puchar Anglii • Ćwierćfinał

Chelsea odpada z rozgrywek o Puchar Anglii! Everton gra dalej i awansował dzisiaj do półfinału! Po zmianie stron zdecydowanie lepiej zagrali gospodarze, którzy zdobyli dwie bramki po strzałach byłego gracza Chelsea, Lukaku. W ostatnich minutach zrobiło się gorąco na boisku, bowiem przed czasem opuścili je za czerwone kartki Costa, a kilka minut później Barry. The Blues w ostatnich minutach atakowali, ale nie mieli praktycznie żadnych szans na chociażby zremisowanie tego meczu.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (20:26:10)

90+5

90+3
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Lukaku, na boisku pojawia się Niasse.

90+2
    Cahill i Terry w roli środkowego napastnika, dobrze wybijają gospodarze.

90+1
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Barkley, na boisku pojawia się Besić.

90+1
    Na pozycji spalonej złapany Terry, który rozgrywa dziś 700 mecz w swojej karierze.

90+1
    Cztery minuty dolicza arbiter.

90
    Świetnie podaje Mikel do Remy'ego, ten zgrywa klatką, ale nie zdołał oddać strzału.

89
    Oscar zagrywa na szesnasty metr do Remy'ego. Francuz za słabo uderza na bramkę Roblesa.

89
    Dobrze ustawiony Remy przejmuje piłkę, ale znakomicie interweniuje Mori.

88
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Lennon, na boisku pojawia się Stones.
    87. Barry (EVE)

87
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Barry (Everton F.C.).

87
    Podanie w środkową strefę do Barkleya, dobrze interweniują defensorzy Chelsea.

85
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Kenedy, na boisku pojawia się Terry.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Barry (Everton F.C.).
    84. Costa (CHE)

84
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Costa (Chelsea F.C.).
    83. Romelu Lukaku (EVE) - 2:0

Maciej Jędrzejczyk

Gole: 77. Lukaku, 83. Lukaku

Kartki:   42. Jagielka (EVE), 85. Barry (EVE) – 10. Costa (CHE), 62. Fabregas (CHE)   87. Barry (EVE) – 84. Costa (CHE)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 5:3. Foule: 12:12.
    Everton F.C.: Robles – Coleman, Funes Mori, Jagielka (c), Baines – Cleverley, Barry – Lennon, McCarthy, Barkley – Lukaku

Zmiany: Howard – Stones, Niasse, Besic, Osman, Deulofeu, Kone

Chelsea F.C.: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Ivanovic (c), Kenedy – Mikel, Matic – Willian, Fabregas, Pedro – Diego Costa

Zmiany: Begovic – Baba Rahman, Terry, Loftus-Cheek, Oscar, Traore, Remy