Benfica – Bayern 2:2 (koniec) | Atletico – FC Barcelona 2:0 (koniec)
Atletico Madryt
2:0 (1:0)
FC Barcelona
Środa 13.04.2016, 20:45 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał
    Co ciekawe, po raz pierwszy w historii wszystkie ćwierćfinały zakończyły się stosunkiem bramek 3:2.

Griezmann jest facetem od czarnej roboty! Kapitalny sezon tego zawodnika!

Cóż to był za rewanż!
    Atlético Madryt od samego początku wiedziało, że trzeba odrobić straty i od pierwszego gwizdka wzięło się za ofensywę! Bardzo dobra postawa przyniosła skutek i miejscowi strzelili bramkę w 36. minucie za sprawą Griezmanna! Barcelona nie była sobą i w pierwszej połowie w zasadzie ani razu nie zagroziła Oblakowi.
    W drugiej połowie musiało być jeszcze ciekawiej! To Barcelona zaczęła naciskać, chociaż w dalszym ciągu miała ogromny problem ze sfinalizowaniem swoich ataków! W końcu kontrę wyprowadzili podopieczni Diego Simeone, która zakończyła się zwycięskim rzutem karnym! (22:48:56)
    Wyniki 2:0 i 1:2 dają awans madrytczykom!

Atlético Madryt melduje się w półfinale Ligi Mistrzów! Dwie drużyny z Madrytu w najlepszej czwórce w Europie!

90+7

90+6
    Oblak stara się opóźniać wznowienie gry od bramki, ale arbiter wciąż nie używa gwizdka po raz ostatni. Święto na trybunach, ale tu jeszcze nic nie jest przesądzone!

90+5
    Ostatnia minuta doliczonego czasu gry, a Barcelona ma spory problem z przedostaniem się pod bramkę Oblaka! W dodatku fauluje jeszcze Atletico i Koke dostaje kartkę. Brzydka, ale gorąca końcówka!

90+3
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Augusto Fernández, na boisku pojawia się Stefan Savić.

90+2
    Messi podbiega do futbolówki i uderza tuż obok spojenia słupka i poprzeczki! Ależ byłby gol, gdyby Argentyńczyk to trafił!
    90+2. Nie powinno być rzutu karnego po ręce Gabiego?!

90+2
    Mamy rzut wolny dosłownie na linii pola karnego dla Barcelony! Czy arbiter nie powinien wskazać na wapno w tej sytuacji!? To chyba jedna z ostatnich okazji na zdobycie gola w tym spotkaniu!

90+1
    Arda Turan także dostaje żółtą kartkę, ale teraz nie ma to większego znaczenia.

90+1
    Correa dopiero pojawił się na murawie, a już zdążył zagrać wpisać się do notesu sędziego! Żółta kartka, a Barcelonie bardzo się spieszy do gola kontaktowego, dającego dogrywkę.

90
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Antoine Griezmann, na boisku pojawia się Ángel Correa.
    88. Antoine Griezmann (ATM) - 2:0

88
    Gol dla Atlético!

ANTOINE GRIEZMANN pewnie wykonuje jedenastkę i podwyższa prowadzenie gospodarzy! To druga bramka napastnika Atlético w tym spotkaniu!
    87. Andrés Iniesta powoduje rzut karny!

87
    Rzut karny dla Atletico Madryt!!!

Kapitalną kontrę wyprowadzili gospodarze, a Iniesta zablokował podanie do Griezmanna ręką! Żółta kartka i jedenastka!

Wiktor Bukowski

Gole: 36. Griezmann, 88. Griezmann (kar.)

Kartki:   69. Gabi (ATM), 85. Godin (ATM), 90+1. Á. Correa (ATM), 90+5. Koke (ATM) – 70. L. Suárez (BAR), 76. Neymar (BAR), 87. Iniesta (BAR), 90+1. Arda Turan (BAR)

Posiadanie piłki: 29 % : 71 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 1:5. Spalone: 2:0. Foule: 20:10.
    Atletico Madryt: Oblak – Juanfran, Hernández, Godin, Filipe Luís – Koke, Gabi (C), Augusto Fernández (90+3. Savić), Ñíguez – Griezmann (90. Á. Correa), Ferreira-Carrasco (73. Partey).
    Zmiany: Moyà – Kranevitter, Savić, Á. Correa, Gámez, Partey, Vietto.

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves (64. Roberto), Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić (64. Arda Turan), Busquets, Iniesta (C), Messi – L. Suárez, Neymar.
    Zmiany: Bravo – Douglas, Arda Turan, Bartra, El Haddadi, Roberto, Adriano.

Sędziowie: Nicola Rizzoli