Zielona Góra – Zgorzelec 83:64 (koniec) | Tarnobrzeg – Dąbrowa Górnicza 87:93 (koniec) | Starogard Gdański – Koszalin 81:72 (koniec)
Polpharma Starogard Gdański
81:72 (17:22, 36:33, 53:52)
AZS Koszalin
Sobota 16.04.2016, 18:00 • Hala Miejska im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim • Tauron Basket Liga • 29. kolejka

Na dziś to wszystko ze Starogardu. Dziękuję za uwagę. (19:41:58)

Punkty zawodników:
    Polpharma: Flieger 24, Hicks i Kinloch po 15, Paliukenas 8, Dee 7, Diduszko i Mirković po 6.
    AZS:Mielczarek 17, Pechacek 15, Dąbrowski 13, Walton 5, Nowakowski i Witliński po 4, Wadowski 3, Śpica i Łukasiak po 0.

Polpharma odnosi kolejne zwycięstwo we własnej hali i potwierdza swoją dobrą dyspozycję w końcówce sezonu. O ich zwycięstwie zdecydowała przede wszystkim świetna czwarta kwarta. Sporą cegiełkę do końcowego sukcesu dołożył dziś kapitalnie rzucający i podający Marcin Flieger. Warto dodać, że dziś double-double zaliczył Damien Kinloch. Koszalin za to notuje słaby koniec sezon przez co mogą jeszcze spaść niżej w tabeli TBL.

Koniec meczu. (81:72)

39:58
    Nowakowski ustala wynik meczu. (81:72)

39:40
    Pechacek próbuje za trzy bez efektu. Witliński szybko fauluje Kinlocha. Ten wykorzystuje jeden rzut wolny, ale dobrze po drugiej próbie zbiera Diduszko. (81:70)

39:23
    Szybka strata po wznowieniu gości. Ratują się oni faulem na Paliukenasie. Litwin wykorzystuje jedną próbę z linii. (80:70)

39:12
    Akademicy próbują teraz osiągnąć limit fauli, aby doprowadzić do rzutów wolnych w wykonaniu Polpharmy. Za piątym razem w tej kwarcie jest faulowany Flieger. Rozgrywający gospodarzy trafia jeden rzut osobisty. (79:70)

39:06
    Mielczarek za trzy i zrobiło się osiem punktów różnicy. O czas prosi trener Polpharmy. (78:70)

38:50
    Wadowski jeszcze potrafił się zmobilizować i znaleźć drogę do kosza. (78:67)

38:27
    Flieger raz jeszcze, tym razem już za dwa. (78:65)

38:14
    Mielczarek dobrze oszukuje rywali markując moment rzutu, po czym już pewnie trafia. (76:65)

37:50
    Timeout dla gości. (76:63)

37:48
    Ależ świetnie dziś prowadzi grę Polpharmy Flieger. Znowu wyprowadził on atak dobrze znajdując pod koszem Kinlocha. (76:63)

37:30
    Po przeciwnej stronie ta sztuka nie udaje się Gliddonowi. (74:63)

37:00
    Po raz piąty dzisiaj za trzy trafia Marcin Flieger na trzy minuty przed końcem! (74:63)

36:05
    Nowakowski punktuje za dwa z gry. (71:63)

35:45
    Pechacek i Kinloch zdobywają po dwa oczka. (71:61)

35:15
    Flieger dziś kapitalnie asystuje. Znowu popisał się świetnym przeglądem pola w kierunku Diduszki. Dziesięć punktów przewagi gospodarzy. (69:59)

Adrian Trawicki

Polpharma Starogard Gdański: 4. Hicks, 5. Diduszko, 8. Szymański, 9. Flieger, 10. Długosz, 11. Grujić, 14. Paliukenas, 15. Dee, 20. Kinloch, 23. Mirković.
    Trener: Mindaugas Budzinauskas.

AZS Koszalin: 3. Śpica, 7. Nowakowski, 8. Gliddon, 9. Dąbrowski, 10. Wadowski, 12. Witliński, 14. Pechacek, 15. Łukasiak, 22. Walton, 55. Mielczarek.
    Trener: Kamil Sadowski.
    KWarty: 17:22, 19:11, 17:19, 28:20