Dania – Czechy 2:1 (3:1 po rz. karnych) | Niemcy – Stany Zjednoczone 3:2 (koniec) | Szwajcaria – Szwecja 2:3 (1:2 po rz. karnych)
Słowacja – Finlandia 0:5 (koniec)
koniec po rz. karnych (3:1)
Dania
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Czechy
Niedziela 15.05.2016, 15:15 • VTB Pałac Lodowy, Moskwa • Mistrzostwa Świata • Grupa A

Za nami bardzo emocjonujący mecz w którym zawodnicy z Czech i Danii chcieli wygrać grą w hokeja, a nie przepychaniem i bójkami, których było jak na lekarstwo. Dania sensacyjnie pokonuje Czechy w rzutach karnych, ale jak wiemy właśnie rzuty karne to loteria w której może się wydarzyć wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji w serwisie Lajfy.com! (17:39:59)

Nikolaj EHLERS - 2:1

W rzutach karnych zwyciężyła drużyna Dania.
    Strzelcem zwycięskiej bramki jest NIKOLAJ EHLERS.

Rozpoczynają się rzuty karne.

A jednak zwycięzcę spotkania wyłoni seria rzutów karnych. Chwila przerwy na oczyszczenie lodu i możemy zaczynać wielkie emocje.

65:00
    Dogrywka skończona.

64:42
    Próbowali jeszcze Czesi, ale ich atak zatrzymany.

63:45
    Niebawem koniec dogrywki. Atakują w dalszym ciągu Duńczycy.

62:56
    Dużo walki w środkowej strefie w tym momencie gry.

62:17
    W groźnej akcji Dania, ale ujarzmili zamiary rywala Czesi.

61:30
    Czesi w ataku i oddalają krążek od bramki Duńczycy.

60:36
    Asekuracyjnie obie ekipy tak jakby chcieli by to nie dogrywka, a jednak rzuty karne, które są loterią wyłoniły zwycięzce.

Adam Ka

Składy i statystyki: 44. Madsen (Storm, Jensen), kar. Ehlers – 25. Plekanec (Cervenka)

3:1   Jensen (DEN)

Dania: Dahm, Sorensen – Nielsen, M. Lauridsen, Ehlers, Hansen, Eller – O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Strom, Nicklas Jensen, Madsen – Boedker, Lassen, Christensen, Green (C), Poulsen – Kristensen, Bjorkstrand, Starkov, Aagaard, Bau
    Czechy: Furch, Francouz – Jerabek, Jordan, Cervenka, Plekanec (C), Pastrnak – Kolar, Simek, Birner, Kovar, Repik – Kempny, Kundratek, Kaspar, Zohorna, Kousal – Doudera, Faksa, Filippi, Koukal, Jarusek

Sędziowie: Główni: Tobias Bjork, Aleksi Rantala. Liniowi: Nicolas Chartrand-Piche, Henrik Pihlblad