Dania – Czechy 2:1 (3:1 po rz. karnych) | Niemcy – Stany Zjednoczone 3:2 (koniec) | Szwajcaria – Szwecja 2:3 (1:2 po rz. karnych)
Słowacja – Finlandia 0:5 (koniec)
Niemcy
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Stany Zjednoczone
Niedziela 15.05.2016, 15:15Mistrzostwa Świata • Grupa B

Szok i niedowierzanie w drużynie Stanów Zjednoczonych! Byli murowanymi faworytami tego pojedynku, a jednak przegrali. W ostatnich sekundach stracili bramkę po fenomenalnym uderzeniu Holzera. Hokeiści USA przygotowywali się już do dogrywki, a tu taki cios! Niemcy zagrali dziś naprawdę dobrze! (17:30:24)

59:27 Korbinan HOLZER - 3:2

59:27
    Bramka dla Niemiec !
    Szok i niedowierzanie w drużynie amerykańskiej! 33 sekundy do końca i bang! Niemcy strzelają bramkę na 3:2! Ale jaką! Na uderzenie z dalekiego dystansu decyduje się KORBINIAN HOLZER, a krążek mija wszystkich zawodników rywala i wpada do bramki! Niesamowity gol!

58:39
    Nieco ponad minuta do końca. Na zmianę w ataku obie drużyny, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będziemy świadkami dogrywki.

57:06
    Ale i nawet Niemcy w kontrze. Szybka akcja prawą stroną, jednak w porę na pozycję wraca jeden z amerykańskich obrońców.

55:16
    Hokeiści Stanów Zjednoczonych ponownie pod bramką rywali, ale znów nie potrafią oddać celnego strzało na bramkę.

54:05
    Gra w przewadze dobiegła końca. Ponownie w natarciu Amerykanie. Mimo usilnych prób zdobycia gola, nadal świetnie w defensywie nasi zachodni sąsiedzi.

52:33
    A teraz uderzenie z dalekiego dystansu w wykonaniu jednego z Niemców, ale krążek trafia wprost w jednego z obrońców USA!

51:58
    Ależ groźnie pod bramką Condona! Mimo wszystko z opresji po raz kolejny wychodzą Amerykanie!

51:03
    Kara dla USA (Hinostroza – 2 min., przeszkadzanie).

50:53
    Szybka kontra przez środek Amerykanów. Pod bramkę rywali zbiega Schroeder i odgrywa do nadbiegającego Hinostrozy, ale ten mija się z krążkiem!

49:05
    Amerykanie znów w natarciu. Tym razem Skjei zagrywa przed bramkę do Foligno, ale ten nie trafia w krążek!

47:25
    Jak tak dalej pójdzie to będziemy świadkami dogrywki. Obie drużyny nie są zbyt skuteczne w ataku w tej trzeciej tercji.

47:15
    Teraz Niemcy zdecydowali się nieco przycisnąć. Z dystansu próbuje uderzać Akdag, ale nie trafia w bramkę.

46:27
    Do tego teraz próba uderzenia z dystansu jednego z hokeistów Stanów Zjednoczonych, ale krążek zatrzymuje się na jednym z rywali!

45:59
    I znów Amerykanie pod bramką rywali, jednak ponownie to Niemcy świetnie w defensywie.

44:13
    Jak na razie bardzo szybkie tempo tej trzeciej tercji. Zdecydowanie lepsza dyspozycja Amerykanów, ale Niemcy liczą na kontry.

42:57
    Niemcy w potrzasku. Amerykanie z minuty na minutę coraz mocniej atakują, ale niemiecka defensywa na posterunku.

Piotr Grabowski

Składy i statystyki: 3. Hager (Schutz, Boyle), 14. Ehrhoff (Schutz, Hager), 60. Holzer (Goc) – 11. McCabe (Compher, Murphy), 21. Matthews (Nelson)

Niemcy: Greiss (Pielmeier) – Reul, Müller, Holzer, Ehrhoff (A), Boyle, Akdag, Ankert – Kink (A), Seidenberg, Goc (C) – Macek, Draisaitl, Noebels – Hager, Schütz, Gogulla – Flaake, Reimer, Kahun.
    Stany Zjednoczone: Condon (Kinkaid) – Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Wideman, Hanifin, Santini – Maroon, Larkin, Foligno (A) – Nelson, Matthews, Vatrano – Compher, Motte, Hendricks (C) – Fasching, Wood, Hinostroza, Schroeder.