Ruch – Górnik Ł. 2:1 (koniec) | Wisła K. – Pogoń 2:1 (koniec) | Legia – Jagiellonia 1:1 (koniec)
Legia Warszawa
1:1 (1:0)
Jagiellonia Białystok
Sobota 16.07.2016, 20:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 1. runda
    Statystyki meczowe:

W drugiej połowie widzieliśmy dwie zupełnie odmienione drużyny. Legia spuściła z tonu po świetnej pierwszej części, natomiast Jagiellonia rewelacyjnie wystrzeliła. Białostoczanie w pierwszej części nie oddali żadnego strzału, a w drugiej zdecydowanie wyrobili normę. Na gola Aleksandrowa odpowiedział Cernych po fatalnym błędzie Rzeźniczaka. Ostatnie minuty gospodarze grali w dziesięciu, ponieważ czerwoną kartkę za nieodpowiedzialne zachowanie dostał Aleksandrow. (22:24:31)
    90+4. Bardzo dobry mecz przy Łazienkowskiej!

90+4

90+2
    Niesamowita okazja gości! Po wrzutce z rzutu rożnego i dokładnym dograniu kolegi piłka trafiła na głowę Strausa. Boczny obrońca Jagiellonii koszmarnie to zepsuł!
    Głos byłego gracza Legii na temat czerwonej kartki dla Aleksandrowa:

90
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Bliski szczęścia był Runje. Trącił piłkę głową po niezłym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka przeszła tuż obok słupka!

89
    Mocny strzał Vassiljeva. Malarz przerzucił futbolówkę nad poprzeczkę. Będzie jeszcze jeden korner dla białostoczan.

88
    Bereszyński nie dał się oszukać Świderskiemu. Młody gracz Jagiellonii zaprzepaścił szybką akcję swojego zespołu.

88
    Ostatnie minuty tego meczu. Legia gra w dziesiątkę, w tym z kontuzjowanym Bereszyńskim. Czy uda się gościom to wykorzystać?
    86. Czerwona kartka Aleksandrowa:

86
    Aawantura na murawie. Szymon Marciniak pokazuje Aleksandrowowi czerwoną kartkę! Bułgar próbował w brutalny sposób zastopować kontrę Górskiego.

85
    Bereszyński podcięty przez Vassiljeva przy linii bocznej. Legia rozpoczyna atak.

84
    Ostatnia roszada w tym spotkaniu. Za słabo dysponowanego Frankowskiego pojawia się na ostatnie minuty Mystkowski.

83
    Odłożona żółta kartka dla Dudy, który bardzo brzydko zaatakował Góralskiego. Zastopował w ten sposób nieźle zapowiadający się kontratak Jagi.

81
    Duda ostro potraktowany przez Grzyba. Kapitan białostoczan obejrzał za ten faul żółtą kartkę.

80
    Druga zmiana trenera Probierza. Na boisku melduje się Świderski, który zastąpił strzelca gola, Cernycha.

79
    Znakomite uderzenie Moulin po długim rogu bramki Kelemena. Futbolówka przeszła tuż obok słupka. Brakowało naprawdę niewiele.