1:2 (0:1)
Manchester United
Niedziela 07.08.2016, 17:00 • Wembley Stadium, Londyn • Tarcza Wspólnoty

To już wszystko z Wembley. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na portalu lajfy.com. Dobrego wieczoru! (19:09:17)
    Manchester United w tym momencie ma na swoim koncie 21 wygranych Tarcz Wspólnoty. Najwięcej ze wszystkich klubów w historii.

"Czerwone Diabły" okazały się lepsze od "Lisów" w to niedzielne popołudnie!

Zakończyło się właśnie starcie o Tarczę Wspólnoty, w którym mierzyły się zespoły Leicester City i Manchesteru United. Wszystko rozstrzygnęło się w dziewięćdziesięciu minutach chociaż zapowiadało się na dogrywkę. Do osiemdziesiątej trzeciej minuty było 1:1 po golach Jesse Lingarda i Jamie Vardy'ego, ale wtedy wszystkim o sobie przypomniał niewidoczny Zlatan Ibrahimović, który efektowną główką wpakował piłkę do siatki. Szczerze mówiąc nie da się jednogłośnie rozstrzygnąć kto zasłużył na dzisiejszy triumf bowiem obie drużyny zaprezentowały się podobnie. Częściej futbolówkę miały "Czerwone Diabły" i dzięki temu udało im się w końcu stworzyć akcję bramkową, która zapewniła MU pierwsze trofeum w nowym sezonie. Leicester z pewnością będzie żałować zmarnowanych okazji, jednak udowodnili oni że nadchodzące rozgrywki mogą być dla nich również udane.

MANCHESTER UNITED ZDOBYWCĄ TARCZY WSPÓLNOTY 2016!

90+5

90+5
    "Lisy" miały jeszcze jeden rzut rożny, lecz mimo to nie udało im się nawet uderzyć na bramkę strzeżoną przez De Geę. Po chwili sędzia zakończyło to spotkanie.

90+4
    Bardzo dużo działo się teraz w okolicach piątego metra od bramki MU! Co najmniej pięciu graczy walczyło w powietrzu o futbolówkę, ale ostatecznie wszystko wyjaśnił bramkarz United.

90+4
    Dziwna decyzja Jose Mourinho. Z boiska zdjął on Matę, który pojawił się w drugiej części a za niego na placu gry zameldował się Mkhitaryan.

90+3
    W pole karne Manchesteru United wbiegł nawet Schmeichel, jednak wrzutka Graya nie stworzyła żadnego zagrożenia bramce strzeżonej przez De Geę.

90+2
    Bardzo sprytnie zachował się Vardy, który w zamieszaniu podbramkowym nabił Bailly'ego i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

90+1
    Sędzia zdecydował się na doliczenie czterech dodatkowych minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90
    Hernandez podłączył się do ataku ofensywnego i posłał całkiem niezłe dośrodkowanie w szesnastkę "Czerwonych Diabłów". Tam przytomnie zachował się wychodzący z bramki De Gea.

89
    Wszystko na jedną kartę stawia teraz Claudio Ranieri. Zdjął on stopera Hutha, a wprowadził napastnika Ulloę.

88
    Piąta zmiana w ekipie "Red Devils". Za zmęczonego Rooneya wchodzi Schneiderlin.

87
    Efektownie z klepki chciał pograć teraz Ibrahimović z Fellinimi i Rooneyem. Tej trójce nie do końca wszystko poszło z planem i z autu wznowi Hernandez.

86
    Po rzucie rożnym po raz kolejny szarżował Mahrez, ale został on czysto powstrzymany bodajże przez Blinda, wykonującego ładny wślizg.

85
    Mahrez chciał minąć stojącego przed nim Rojo i zaczął przekładać nogi nad futbolówką. Argentyńczyk wyczekał Algierczyka do końca i zatrzymał go.
    83. Ibrahimović (MAN) - 1:2

Mateusz Nyka

Gole: 52. Vardy – 32. Lingard, 83. Ibrahimović

Kartki:   40. Simpson (LEC), 55. King (LEC), 75. Vardy (LEC) – 71. Bailly (MAN)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 1:4. Foule: 10:10.