Cracovia – Ruch 1:1 (koniec) | Piast – Pogoń 0:2 (koniec) | Legia – Arka 1:3 (koniec)
Piast Gliwice
0:2 (0:1)
Pogoń Szczecin
Sobota 20.08.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka
    Bynajmniej gospodarze nie postawili tych trudnych warunków:

Statystyki końcowe:

Pogoń Szczecin ogrywa na wyjeździe wicemistrza Polski 2-0. Portowcy długo utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach meczu Piast Gliwice postawił wszystko na jedną kartę i nadział się na zabójczy kontratak, po którym na listę strzelców wpisał się Kamil Drygas. Zasłużone zwycięstwo przyjezdnych, którzy w dobrych nastrojach mogą wracać do domu. Gliwiczanie mają natomiast sporo do myślenia. Bardzo słaby mecz w ich wykonaniu, co najlepiej pokazuje statystyka celnych strzałów. Zero... (19:54:47)

90+5

90+3
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Kolejnego bohatera żegnają kibice ze Szczecina. Za Gyurcso wchodzi na ostatnie sekundy Lewandowski.
    90+1. Kamil DRYGAS - 0:2

90+1
    Gol dla Pogoni!
    Zabójcza kontra gości! Wykorzystali błąd przeciwników i ruszyli we trzech na jednego obrońcę i bramkarza Piasta. Gyurcso idealnie wyłożył piłkę KAMILOWI DRYGASOWI, a ten musiał tylko dopełnić formalności!

90
    Cztery minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Portowcy mieli okazję na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Dobrze w swojej szesnastce wybili piłkę gospodarze.

88
    Przytomne wyjście z bramki Kudły, który powtórnie uprzedził nadciągającego Szeligę. Dobra interwencja bramkarza Pogoni, za którą dziękują mu teraz koledzy.

87
    Druga roszada w zespole ze Szczecina. Pojawia się na placu gry zapowiadany Kort. Na ławkę zasiada Delew.

85
    Ostatnie minuty tego spotkania. Napierają gliwiczanie, ale ich ataki są dość nieporadne. Tymczasem do wejścia na boisko przygotowuje się Kort.

84
    Przez moment było bardzo gorąco w szesnastce szczecinian. Daniel Stefański przerwał jednak grę, ponieważ jego asystent dostrzegł pozycję spaloną Heberta.

83
    Ponownie odważnie ruszył do ataku Hebert. Wpadł między dwóch rywali i dał się przewrócić. W ten sposób wywalczył rzut wolny z niezłej pozycji.

82
    Śmiałe ofensywne wejście Nunesa. Zbyt długo przetrzymywał jednak piłkę i w decydującym momencie nie zrozumiał się z partnerem. Przechwyt gospodarzy.

80
    Masłowski faulował Murawskiego w środkowej strefie boiska. Portowcy zyskują kolejne sekundy, choć na grę na czas jest zdecydowanie za wcześnie.

79
    Hebert złapany na pozycji spalonej. Gliwiczanie desperacko ruszają do ataku, a w bój na czele wychodzi ich stoper.

77
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Korun wchodzi w miejsce Badii.

76
    Czerwiński nieprzepisowo zastopował akcję rywali. Za przewinienie taktyczne obejrzał żółtą kartkę. Nie ma pretensji o to do sędziego. Był z tym pogodzony.