Angers – Olympique 1:1 (koniec) | Nice – Lorient 2:1 (koniec) | Lyon – Saint-Étienne 2:0 (koniec)
Olympique Lyon
2:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Niedziela 02.10.2016, 20:45 • Stade des Lumières, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 8

To by było na tyle, jeśli chodzi o właśnie zakończone na Stade des Lumieres spotkanie. Zapraszamy na kolejne relacje! Dobranoc. (22:57:28)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały na bramkę: 7:3.
    Strzały niecelne: 7:8.
    Rzuty rożne: 7:7.
    Spalone: 2:0.
    Faule: 18:15.
    Na Stade des Lumieres feta. Nie przypomina Wam to czegoś?

Le Derby dla Olimpique Lyon! Piłkarze trenera Bruno Genesio zagrali bardzo dobrą drugą połowę, w której dominowali i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Wynik byłby dużo wyższy, gdyby tylko gospodarze dzisiejszego spotkania mieliby lepiej nastawione celowniki. ASSE w pierwszej połowie było dla Lyonu równorzędnym rywalem. W drugiej części gry goście mocno odstawali od swoich rywali, przede wszystkim pod względem fizycznym. Maciek Rybus rozegrał dobre spotkanie. W szczególności imponowały jego bardzo dokładne dośrodkowania.

Radość piłkarzy Olimpique

90+4

90+4
    Niezmordowani są piłkarze Lyonu. Wybiegane 90. minut, a ich nadal stać na pressing.

90+2
    Roux faulowany w pobliżu pola karnego Lyonu. Będziemy mieli rzut wolny. Uderzenie Tannanea nieudane.

90
    Sędzia dolicza 4. minuty.

89
    Gol dla Olympique!
    Pozamiatane! Wprowadzony z ławki RACHID GHEZZAL przyjmuje piłkę w środku pola. Był jakieś 25. metrów przed bramką Ruffiera. Zdecydował się na uderzenie. Piłka poleciała w lewy słupek bramki strzeżonej przez bramkarza ASSE i wpadła do bramki.

88
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Nabil Fékir, na boisku pojawia się Aldo Kalulu.

87
    Fekira zaczynają łapać skurcze.. Bardzo dużo pracował w tym spotkaniu. Będzie zmiana.

86
    Lacroixa próbuje wybić piłkę, ale uderza w Fekira, który biegnie za piłką lecz Lacroixa naprawia swój błąd i dogrywa bezpiecznie piłkę do Ruffiera.

85
    Rybus wyrzuca z autu do Fekira, ale napastnik Olimpique zagrywa piłkę ręką.

83
    Trener Bruno Genesio ma wciąż możliwość zrobienia dwóch zmian.

82
    Dabo dośrodkowuje w pole karne, ale bardzo niedokładnie i nie problemów ze złapaniem piłki Lopes.

80
    Malquit na 20. metr przed bramką Lopesa do Tannana, który robi kółeczko i uderza. Piłka poszybowała kilka metrów obok bramki Lopesa.

78
    Fekir przed doskonałą szansą! Uderza z obrębu pola karnego po ziemi na bramkę Ruffiera. Piłka leci w prawy róg bramki, ale świeta interwencja bramkarza gości.

Michał Rawa

Gole: 41. Darder, 89. Ghezzal

Kartki:   40. Morel (LYO), 55. Valbuena (LYO), 67. Ferri (LYO) – 33. Lacroix (SET)

Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 7:8. Rzuty rożne: 7:7. Spalone: 2:0. Foule: 18:15.
    Olympique Lyon: A. Lopes – N`Koulou, Mammana, Morel – Tolisso (C), Ferri, Tousart, Darder, Rybus – Valbuena (64. Ghezzal), Fékir (88. A. Kalulu).
    Zmiany: Gorgelin – Diakhaby, Ghezzal, Mateta, Kemen, A. Kalulu, Gaspar.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Malcuit, Dabo, Lacroix, Pierre-Gabriel (75. Roux) – Pajot, Selnæs, Veretout – Hamouma (25. Tannane), Berić (46. Søderlund), Monnet-Paquet.
    Zmiany: Moulin – Clément, Roux, Tannane, Søderlund, Saint-Louis, Karamoko.

Sędziowie: Clément Turpin – Cyril Gringore, Nicolas Danos