Torino – Cagliari 5:1 (koniec) | Napoli – Lazio 1:1 (koniec)
1:1 (0:0)
S.S. Lazio
Sobota 05.11.2016, 20:45 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 12

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:54:29)

Zdecydowanie najlepszym fragmentem meczu był kwadrans zaraz po przerwie. To wówczas obie drużyny zdobyły po golu, a gotowało się pod obiema bramkami. Zakończone remisem 1:1 starcie było długimi fragmentami wyrównane, choć już końcówka należała zdecydowanie do Napoli. To gospodarze mieli większy apetyt na zwycięstwo. Na ich drodze do pełni szczęścia stanął kilkakrotnie bramkarz Marchetti, który całkowicie przyćmił zawodnego Reinę. 90 minut na boisku spędził Zieliński, ale nie wyróżniał się w swoim zespole. Wskutek podziału punktów Lazio pozostało nieco wyżej w tabeli Serie A.

90
    Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

88
    Felipe Anderson rozpędził się na lewej stronie i wpadł w szesnastkę neapolitańczyków. Obrońca nie odpuścił do końca i wygrał pojedynek fizyczny.

87
    W zespole z Neapolu Allan wbiegł na boisko zamiast Hamsika, natomiast u gości Lombardi za Immobile.

86
    Nie trzeba będzie długo czekać aż trenerzy dokonają ostatniej zmiany w swoim zespole.
    A Keita już odpoczywa!

84
    Djordjević dołączył w przodzie do Immobile. Duet z Lazio walczy o utrzymanie się w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika. Ze średnim skutkiem.

83
    Autor gola na 1:1 Belde został zmieniony przez Djordjevicia na około 10 minut przed ostatnim gwizdkiem.

81
    El Kaddouri jest nowym piłkarzem w jedenastce Napoli, a boisko opuścił Callejon.

80
    Wszyscy wysocy piłkarze Napoli wybrali się w pole karne rzymian przy okazji rzutu rożnego. Najbliżej zdobycia gola był Ghoulam, ale nie oddał tak soczystego uderzenia jak się zanosiło.

78
    Patric zameldował się na boisku, a kwadrans mniej wybiegał Lulić.

77
    Ucieka czas Zielińskiemu i spółce, a na dodatek trener Inzaghi będzie go kraść, dokonując zmian.

75
    Polowanie Hamsika na drugiego gola. Kapitan Napoli trafił pechowo w nogę przeciwnika, strzelając z dystansu i gospodarze mają tylko korner.

74
    Nie rzuca się mocno w oczy Piotr Zieliński, choć pracuje dość rzetelnie w środku pola.

72
    Już 66 procent posiadania piłki po stronie Napoli. Remis odpowiada bardziej rzymianom i to widać gołym okiem.

Gole: 52. Hamšík – 54. Beldé

Kartki:   27. Parolo (LAZ), 51. Radu (LAZ)

Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 2:1. Foule: 12:15.
    SSC Napoli: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Piotr Zieliński, Diawara, Hamšík (C) (87. Allan) – Callejón (81. El Kaddouri), D. Mertens, L. Insigne (67. Gabbiadini).
    Zmiany: Rafael, Sepe – Strinić, Giaccherini, Allan, Jorginho, Ch. Maggio, Maksimović, Gabbiadini, Rog, Tonelli, El Kaddouri.

S.S. Lazio: Marchetti – Basta, Wallace, Radu – Anderson, Parolo, Biglia (C), Milinković-Savić, Lulić (78. Patric) – Beldé (83. Djordjević), Immobile (87. C. Lombardi).
    Zmiany: Strakosha, Vargić – Hoedt, Patric, Cataldi, Kishna, Djordjević, Bastos, Leitner, C. Lombardi, Freitas, Murgia.

Sędziowie: Antonio Damato