Man Utd – Arsenal 1:1 (koniec) | Crystal Palace – Man City 1:2 (koniec) | Everton – Swansea 1:1 (koniec)
Southampton – Liverpool 0:0 (koniec) | Stoke – Bournemouth 0:1 (koniec) | Sunderland – Hull 3:0 (koniec)
Watford – Leicester 2:1 (koniec) | Tottenham – West Ham 3:2 (koniec)
Watford F.C.
2:1 (2:1)
Leicester City
Sobota 19.11.2016, 16:00 • Vicarage Road, Watford • Angielska Premier League • Runda 12

To już wszystko z Vicarage Road. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami. (18:41:07)

Jak sytuacja ma się w tabeli? Watford zajmuje 8. lokatę z dorobkiem osiemnastu punktów, a Leicester jest 14., z dwunastoma punktami na koncie.

Ufff! Koniec tego jakże emocjonującego meczu. Ostatnie dwadzieścia minut, rozgrywane w niesamowitym tempie przyniosło ogromną dawkę emocji. Leicester był bliski strzelenia gola wyrównującego, ale gospodarze byli doskonale zorganizowani w obronie i wytrzymali zmasowany atak Lisów. Piłkarze Ranieriego przespali pierwsze piętnaście minut, kiedy stracili dwa gole. Był to, jak się później okazało,decydujący czas dla tego spotkania. Obie drużyny mogły jeszcze podwyższać wynik, ale dobrymi interwencjami popisywali się dzisiaj bramkarze, a i skuteczność zawodników po obu stronach pozostawiała wiele do życzenia. Do siedemdziesiątej minuty Watford imponował organizacją gry i po przegranej 1:6 z Liverpoolem przed dwoma tygodniami nie ma już ani śladu. A Leicester? Poszukiwanie formy z zeszłego sezonu trwa.

90+4
    Oblężenie bramki Watfordu trwa od kilku minut. Na Wyspach Brytyjskich określenie "Obrona Częstochowy" nie jest raczej znane, ale tak to właśnie wygląda. Szerszenie całym zespołem na swojej połowie. Vardy uderza ze skraju pola karnego po długim rozgrywaniu akcji przez Leicester, ale ten strzał był tak niecelny, że wzbudził gromki aplauz kibiców Watfordu.

90+3
    Gomez złapał, zagraną pod pole karne gości, piłkę. Kilka sekund zabrał, ale po jego wybiciu znowu piłkę przejmują goście.

90+1
    Mahrez dośrodkowuje tzw. zewniakiem w kierunku Vardyego, ale zablokowane to podanie. Ranieri przekazuje żywiołowo swoim piłkarzom kolejne wskazówki. Czas ucieka, a na tablicy nadal 2:1 dla Watfordu.

90
    Sędzia dolicza aż 5. minut do podstawowego czasu gry.

90
    Zmiana w drużynie Watford F.C.: z boiska schodzi Troy Deeney, na boisku pojawia się Stefano Okaka.

89
    Mahrez czaruje piłkę, czaruje rywali, ale nie gubi ich za plecami, a gubi futbolówkę. Gospodarze czują, że trzy punkty są bardzo blisko i za wszelką cenę nie dadzą ich sobie wyrwać.

88
    Śpieszy się zawodnikom Leicester. W zawrotnym tempie znajdują drogę do pola karnego Watfordu, ale nie są w stanie zagrozić bramce Gomesa. Brakuje ostatniego, decydującego podania.

87
    Zmiana w drużynie Watford F.C.: z boiska schodzi Nordin Amrabat, na boisku pojawia się Adlene Guedioura.

86
    Musa dośrodkowuje do Vardyego, który od początku spotkania jest pilnowany przez rywali.

84
    Coraz więcej chaosu wkrada się w poczynania obu drużyn. Indywidualna akcja Schluppa, który zagrywa piłkę do Musy. Miał zawodnik Leicester świetną okazję na uderzenie, ale za długo zastanawiał się nad strzałem i w końcu stracił piłkę.

83
    Musa bliski straty piłki, ale jednak utrzymał się w jej posiadaniu. Mogło być bardzo groźnie.

81
    Coraz goręcej robi się na Vicarage Road! Podanie na skraj pola karnego do Janmaata, który uderza z pierwszej piłki na bramkę Zielera. Bardzo niewiele brakowało!

Michał Rawa

Gole: 1. Capoue, 12. Pereyra – 15. Mahrez (kar.)

Kartki:   21. Zúñiga (WAT), 32. Britos (WAT) – 53. Fuchs (LEC), 65. Drinkwater (LEC), 81. Gray (LEC)

Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 7:8. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 1:0. Foule: 11:18.
    Watford F.C.: Gomes – Janmaat, Prödl, Britos, Kaboul, Zúñiga – N. Amrabat (87. Guedioura), Behrami, Capoue, Pereyra – Deeney (C) (90. Okaka).
    Zmiany: Pantilimon – Mariappa, Watson, Guedioura, Sinclair, Okaka, Ighalo.

Leicester City: Zieler – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs (68. Schlupp) – Mahrez, Amartey, Drinkwater, Albrighton (78. A. Musa) – Okazaki (68. Gray), Vardy.
    Zmiany: Hamer – Wasilewski, L. Hernández, Schlupp, Gray, A. King, A. Musa.

Sędziowie: Neil Swarbrick (ENG) – Jake Collin (ENG), Matthew Wilkes (ENG)