Borussia M. – FC Koln 1:2 (koniec) | Mainz – Freiburg 4:2 (koniec) | Wolfsburg – Schalke 04 0:1 (koniec)
Augsburg – Hertha 0:0 (koniec) | Darmstadt – Ingolstadt 0:1 (koniec) | Borussia D. – Bayern 1:0 (koniec)
Borussia Dortmund
1:0 (1:0)
Bayern Monachium
Sobota 19.11.2016, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga • Runda 11

Bayern przegrywa i traci fotel lidera na rzecz beniaminka! Na nic wszystkie skomasowane ataku monachijczyków w drugiej części tego spotkania. Trzy punkty za mecz na szczycie w Niemczech zostają w Dortmundzie. Trzeba przyznać, że podopieczni Tuchela zagrali niezwykle konsekwentnie i dzięki temu to oni zgarniają cała pulę! Bayern zdecydowanie przeważał, jednak bramka zdobyta w 11 minucie przez Aubameyanga zadecydowała o losach tego pojedynku! (20:27:54)

90+4

90+4
    Ależ okazja gości! Dośrodkowanie z lewej strony boiska przed bramkę wprost na głowę Roberta Lewandowskiego, który uderza minimalnie obok bramki!
    90+3. Robert Lewandowski (BAY)

90+3
    Rzut wolny dla gospodarzy z okolic pola karnego Bayernu. Krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry i przyjezdni wybijają futbolówkę na aut.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Renato Sanches (Bayern Monachium).

90+1
    Arbiter decyduje się doliczyć cztery minuty do drugiej części tego spotkania!

89
    Za chwilę przed nami ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Oj może być nerwowo! W przypadku wygranej Borussii na czele Bundesligi pozostanie beniaminek – RB Lipsk!

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Adrián Ramos (Borussia Dortmund).
    Żółtą kartkę otrzymuje Franck Ribéry (Bayern Monachium).

88
    Oj zagotowało się na boisku! Sędzia będzie zmuszony pokazać kilka kartek.

86
    Douglas Costa kiwa na prawej stronie boiska. W końcu dogrywa do obiegającego go Rafinhi. Ten dośrodkowuje, jednak niecelnie.

85
    Pomimo upływających minut, Bayern nie rezygnuje. Podopieczni Ancelottiego próbują raz lewą, a raz prawą stroną. Tym razem centra z prawej flanki, ave zbyt mocna.

83
    I widzimy dośrodkowanie przed bramkę gospodarzy, ale tam pewnie na przedpolu zachowuje się Roman Bürki!

81
    I teraz gra przenosi się na drugą stronę! Mamy korner dla Bayernu!

81
    Rzut rożny dla Borussii. Dośrodkowanie przed bramkę, jednak monachijczycy wybijają futbolówkę poza obręb własnej szesnastki. Tam do piłki dopada Castro i decyduje się na uderzenie, jednak strzela wysoko nad poprzeczką.

80
    Nieco spokojniejsze tempo tego spotkania w ostatnich kilku minutach. Widać, że gospodarze zaczęli się skupiać na grze obronnej. Chcą za wszelką cenę dowieźć wygraną do końca.

78
    Przyjezdni nie odpuszczają. Tym razem Ribery przegrywa na lewej stronie walkę wręcz z Ramosem i traci panowanie nad futbolówką.

78
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Mario Götze, na boisku pojawia się Gonzalo Castro.

77
    Ależ szybki na prawej stronie jest Renato Sanches! Mimo to według arbitra wychodzi z futbolówką poza boisko i od autu rozpoczną gracze Borussii.

Piotr Grabowski

Gole: 11. Aubameyang

Kartki:   29. Bartra (DOR), 50. M. Götze (DOR), 88. Ramos (DOR) – 88. Ribéry (BAY), 90+2. Sanches (BAY)

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathópoulos, Bartra – Piszczek, M. Götze (78. G. Castro), Weigl, Schürrle (68. Durm), Schmelzer (C) – Ramos, Aubameyang.
    Zmiany: Weidenfeller – Durm, G. Castro, Dembèlé, Şahin, Pulisic, Kagawa.

Bayern Monachium: Neuer – Lahm (C) (68. Rafinha), Boateng, Hummels, Alaba – Alcántara, Alonso (75. Sanches), Kimmich (59. Costa) – Müller, Lewandowski, Ribéry.
    Zmiany: Ulreich – Badstuber, Bernat, Rafinha, Costa, Sanches, Green.

Sędziowie: Główny: Tobias Stieler Asystenci: Sascha Thielert, Dr. Matthias Jöllenbeck Techniczny: Guido Kleve

Widownia: 81.360