Rostow – Bayern 3:2 (koniec) | Besiktas – Benfica 3:3 (koniec) | Arsenal – PSG 2:2 (koniec)
Łudogorec – Basel 0:0 (koniec) | Napoli – Dynamo Kij. 0:0 (koniec) | Celtic – FC Barcelona 0:2 (koniec)
Borussia M. – Man City 1:1 (koniec) | Atletico – PSV 2:0 (koniec)
FK Rostow
3:2 (1:1)
Bayern Monachium
Środa 23.11.2016, 18:00 • Stadion Olimp - 2, Rostov. Kapacita: 15,840. • Liga Mistrzów UEFA • Grupa D

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:04:58)

Bayern pokonany!

Historyczna wygrana FK Rostow w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Kwalifikant pokonał niespodziewanie 3:2 Bayern Monachium. Decydujące gole dla gospodarzy padły w drugiej połowie ze stałych fragmentów. Połoz wykorzystał jedenastkę, a Noboa przymierzył idealnie z rzutu wolnego. Bayern miał statystyczną przewagę, ale pod względem konkretów pod bramką przeciwnika spotkanie było wyrównane. A że skuteczność była atutem FK Rostow, Rosjanie przybliżyli się do 3. miejsca w grupie. Monachijczycy są pewni awansu, ale najpewniej skazali się na 2. lokatę, a z taką grą jak w Rostowie, trudno będzie myśleć o wygraniu Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski pokazał duże nic w tym spotkaniu. Kompletnie poza grą był napastnik Bayernu.

90+4

90+3
    Ezatolahi mógł nawet wpisać się na listę strzelców. Płaskie, potężne uderzenie obok bramki Bayernu!

90+3
    Ezatolahi bohaterem zmiany taktycznej. Wbiegł w doliczonym czasie za autora jednego z goli Połoza.

90+1
    Dośrodkowanie w kierunku Muellera zostało wyekspediowane, a następnie jeden z gości przestrzelił. Czas ucieka Bayernowi nieubłaganie.

90
    Dodatkowe 4 minuty od sędziego Artura Diasa.

89
    Stłoczeni w polu karnym gracze FK Rostow utrudniają oddanie strzału. Dżanajew obronił próbę Alcantary z półdystansu, a dobitka Ribery'ego daleko od światła bramki!

87
    Terentiew na ostatnie minuty spotkania zamiast Kałaczewa, który nie wyglądał na specjalnie zmęczonego.

87
    Spodziewali się Niemcy rzutu karnego, ale nie, sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu. Będzie pewnie kraść cenne sekundy zmianami trener FK Rostow. Ma do tego prawo.

84
    FK Rostow sfokusowany niemal wyłącznie na obronie skromnego prowadzenia. Podania na obrzeżach pola karnego wymieniają mistrzowie Niemiec.

82
    Pierwsza roszada personalna w FK Rostow. Nagrodzony brawami Azmoun zwolnił miejsce Grigorjewowi.

80
    Rośnie napór Bayernu Monachium, a gospodarze nie wykorzystują swoich szans, by spędzić choć minutę na połowie przeciwnika.

78
    Lepsza próba Bayernu Monachium! Mueller dopadł do dośrodkowania między stoperów FK Rostow i główkował z dużą mocą. Dżanajew z trudem utrzymał futbolówkę w obrębie boiska.

77
    Poprawka Douglasa Costy zza 16. metra. Bramkarz FK Rostow przesunął się na linii i miał jeszcze czas na wybicie ciepłej herbaty, zanim musiał zatrzymać delikatne uderzenie.

Gole: 44. Azmoun, 49. Poloz (kar.), 67. Noboa – 35. Costa, 52. Bernat

Kartki:   30. Granat (RTV), 57. Gaţcan (RTV) – 48. Boateng (BAY)

Posiadanie piłki: 29 % : 71 %.
    Strzały celne: 4:10. Strzały niecelne: 0:5. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 0:4. Foule: 9:8.
    FK Rostow: Džanajev – Kalačev (87. Terentěv), M. Mevlja, Navas, Granat, Kudrjašov – Jerochin, Gaţcan, Noboa – Azmoun (82. Grigorjev), Poloz (90+3. Ezatolahi).
    Zmiany: Medveděv – Terentěv, Ezatolahi, Grigorjev, Doumbia, Bajramjan, Prepeliță.

Bayern Monachium: Ulreich – Rafinha, Boateng (58. Hummels), Badstuber, Bernat – Lahm (C), Alcántara, Sanches (73. Müller) – Costa, Lewandowski, Ribéry.
    Zmiany: Starke – Hummels, Alonso, Müller, Alaba, Kimmich, Green.

Sędziowie: Artur Dias (Portugalia)