Schalke 04 – Freiburg 1:1 (koniec) | Mainz – Hamburg 3:1 (koniec) | Augsburg – Borussia M. 1:0 (koniec)
Werder – FC Koln 1:1 (koniec) | RB Lipsk – Hertha 2:0 (koniec) | Wolfsburg – Eintracht 1:0 (koniec)
Werder Brema
1:1 (1:1)
1. FC Koln
Sobota 17.12.2016, 15:30 • Weserstadion, Brema • Niemiecka Bundesliga • Runda 15

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (17:26:09)
    Mecz kończy się podziałem punktów:

Za nami interesujące starcie w Bremie, gdzie miejscowy Werder zremisował 1:1 z 1. FC Köln. Mecz ogólnie był bardzo wyrównany i oba teamy były w stanie wygrać to spotkanie. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Rudnevs, który dobił piłkę po strzale Modeste'a. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Gnabry, ale spora przy tym była zasługa bramkarza Koziołków. Po przerwie okazje miały oba zespoły, ale zawodziła skuteczność. Solidnie dzisiaj zaprezentował się Paweł Olkowski, który może na dłużej zagości w wyjściowym składzie zespołu z Kolonii.

90+3

90+2
    Faulowany był jeden z zawodników gospodarzy. Za moment możemy spodziewać się wrzut w szesnastkę Kesslera.

90+1
    Sędzia zgodnie z przewidywaniami doliczył trzy minuty. Jest to więc sporo czasu dla obu drużyn na zdobycie decydującego gola. Hector otrzymuje jeszcze napomnienie.

90
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Fin Bartels, na boisku pojawia się Theodor Gebre Selassie.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Marco Höger (1. FC Köln).

89
    Ciekawą sytuację mieliśmy w polu karnym gospodarzy. Wydaje się, że wyraźnie Höger był faulowany przez rywala i należał się Kolonii rzut karny!

88
    Koziołki w końcówce meczu starają się indywidualnymi akcjami przedostać pod szesnastkę rywali, ale bez większego skutku.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Aron Jóhansson (Werder Brema).

86
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tego spotkania. Sędzia Stark z pewnością doliczy minimalnie dodatkowe trzy minuty.

85
    Podłączył się do ofensywnej akcji Paweł Olkowski, ale skrzydłowy Koziołków zdecydował się na bezpośrednie dośrodkowanie. Nie trafiło ono jednak do żadnego z napastników.

84
    Za moment grę od autu wznowi gracz Werderu Brema. Bartels szuka swojego partnera w środkowej strefie boiska.

83
    W końcówce lepiej spisują się przyjezdni piłkarze. Szukają oni swoich okazji strzeleckich i rozgrywają spokojnie swój atak pozycyjny.

82
    Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj występ w pełnym wymiarze czasowym zanotuje Paweł Olkowski.

81
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Anthony Modeste, na boisku pojawia się Sehrou Guirassy.

81
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Artjoms Rudņevs, na boisku pojawia się Simon Zoller.

80
    Drobny wytrzymał do samego i nie ruszył się na linii bramkowej. W efekcie mógł wybronić strzał w środek bramki swojego rywala.

Dawid Czempisz

Gole: 40. Gnabry – 28. Rudņevs

Kartki:   87. Jóhansson (BRM) – 25. Modeste (KLN), 90. Höger (KLN), 90+1. Hector (KLN)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 2:3. Foule: 15:16.
    Werder Brema: Drobný – Bauer, Sané, N. Moisander, Santiago García – Gnabry, Bargfrede, Fritz (C) (46. Junuzović), Bartels (90. Gebre Selassie) – Pizarro (75. Jóhansson), M. Kruse.
    Zmiany: Wiedwald – Gebre Selassie, Fröde, Jóhansson, Junuzović, Kainz, Veljković.

1. FC Koln: Kessler – Olkowski, F. Sørensen, Mavraj, Heintz – Rudņevs (81. Zoller), Höger, Hector (C), Rausch – Modeste (81. Guirassy), Ōsako.
    Zmiany: Müller – Guirassy, Hartel, Jojic, Klünter, Mladenović, Zoller.

Główny: Wolfgang Stark
    Asystenci: Mike Pickel, Holger Henschel
    Techniczny: Sören Storks