Bournemouth – Southampton 1:3 (koniec) | Man City – Arsenal 2:1 (koniec) | Tottenham – Burnley 2:1 (koniec)
A.F.C. Bournemouth
1:3 (1:1)
Southampton F.C.
Niedziela 18.12.2016, 14:30 • Dean Court, Bournemouth • Angielska Premier League • Runda 17

Southampton po bardzo dobrej drugiej połowie w swoim wykonaniu pokonuje gospodarzy 3:1! Ozdobą spotkania z pewnością była fenomenalna bramka Rodrigueza, który cudownym wolejem pokonał Boruca. Dziękuję za uwagę! (16:27:28)

90+5

90+4
    Znakomicie zapowiadała się akcja gości, ale Bertrand zbyt szybko ruszył do podania i został złapany w pułapkę ofsajdową!

90+3
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Jay Rodriguez, na boisku pojawia się Shane Long.

90+2
    Bardzo pewnie uderzenie rywala zza pola karnego broni Forster.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużone zostaje to spotkanie.

90
    Gra zostaje wznowiona. W środku pola podania wymieniają goście.

88
    Jeden z zawodników Southampton nie podnosi się z murawy i czeka nas przerwa w grze.

87
    Zamieszanie w polu karnym gości, ale zbyt długo zastanawiali się gospodarze i stracili futbolówkę.
    85. Jay RODRIGUEZ - 1:3

85
    Gol dla Southampton!

Ależ fantastyczna bramka strzelona przez JAYA RODRIGUEZA! Anglik z woleja bez zastanowienia huknął z siedemnastu metrów i skierował piłkę w samo okienko bramki gospodarzy!

84
    Po chwilowej przewadze Bournemouth ponownie naciskają przyjezdni.

82
    Nieudane dośrodkowanie gospodarzy z rzutu rożnego i spokojnie wyłapuje piłkę Forster.

81
    Zaskakujące uderzenie Redmonda z dystansu i piłka minimalnie szybuje ponad poprzeczką!

80
    Wilshere łatwo stracił futbolówkę przed polem karnym rywali po bardzo długo budowanej akcji.

78
    Spóźniona interwencja Davisa i zasłużona żółta kartka.

76
    Clasie zderzył się w środku pola z Wilsherem, ale arbiter uznał, że to zawodnik Southampton faulował i ukarał go żółtą kartką.

75
    Sporo walki i strat w środkowej strefie boiska. Ostatecznie od autu rozpoczną goście.

Gole: 6. Aké – 14. Bertrand, 48. Jay Rodriguez, 85. Jay Rodriguez

Kartki:   34. Boufal (SOT), 76. Clasie (SOT), 78. S. Davis (SOT)

A.F.C. Bournemouth: Boruc – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Arter, Wilshere – A. Smith, J. King (73. Ibe), Pugh (56. Fraser) – C. Wilson (64. Afobe).
    Zmiany: Federici – Mings, B. Smith, Ibe, Fraser, Gosling, Afobe.

Southampton F.C.: Forster – Soares, Yoshida, van Dijk (C), Bertrand – Reed (46. S. Davis), Clasie, Højbjerg – Boufal (62. Tadić), Jay Rodriguez (90+3. S. Long), Redmond.
    Zmiany: Taylor – Martina, Fonte, S. Davis, Ward-Prowse, Tadić, S. Long.

Sędzia główny: Mark Clattenburg
    Asystenci: Jake Collin, Simon Bennett