Burkina Faso – Tunezja 2:0 (koniec) | Senegal – Kamerun 0:0 (4:5 po rz. karnych)
Burkina Faso
2:0 (0:0)
Tunezja
Sobota 28.01.2017, 17:00 • Stade d'Angondjé - Libreville, Gabon • Puchar Narodów Afryki • Ćwierćfinał

Burkina Faso w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą pary Egipt – Maroko. Ten mecz ćwierćfinałowy jutro o 20:00 na naszym portalu! (19:08:13)
    Statystyki dzisiejszego ćwierćfinału!

Końcówka spotkania wynagrodziła nam słabszą drugą połowę! Zabójcze 4 minuty Burkina Faso, która pogrążyła Tunezyjczyków i pożegnała "Orły Kartaginy" z afrykańskim turniejem!
    W pierwszej odsłonie mieliśmy kilka sytuacji z obu stron, ale żadnych bramek nie zobaczyliśmy. W drugiej połowie było znacznie nudniej i wszystko wskazywało na rozegranie dodatkowych 30 minut. Wtedy odpalili piłkarze Burkina Faso, którzy meldują się w gronie czterech najlepszych zespołów!
    Burkina Faso pierwszym półfinalistą Pucharu Narodów Afryki 2017!

90+4

90+4
    Burkina Faso szanuje posiadanie piłki i wyprowadza ją z dala od swojej części boiska. Arbiter używa gwizdka po raz ostatni i kończy ten ćwierćfinał! Olbrzymia radość piłkarzy Burkina Faso!

90+3
    "Orły Kartaginy" jeszcze robią co mogą, ale żaden z ataków nie może dojść do celu! Podopieczni Henryka Kasperczaka za moment pożegnają się z turniejem!

90+1
    Zmiana w reprezentacji Burkina Faso: z boiska schodzi Bertrand Traoré, na boisku pojawia się Alain Traoré.

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90
    Bardzo mocny strzał ze stałego fragmentu gry, ale Kouakou nie myli się również w tej sytuacji! Pewna interwencja przy ziemi!

89
    Podopieczni Henryka Kasperczaka wywalczyli teraz jeszcze jeden rzut wolny! Seria zmian za nami, ale czas wrócić do końcowych, bardzo gorących minut!

88
    Jeszcze próbują coś zdziałać Tunezyjczycy, ale ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia! Chyba już sami nie wierzą w możliwość odrobienia dwóch goli! Burkina Faso nie wypuści takiego prowadzenia z rąk w ostatnich minutach!

87
    Zmiana w zespole Tunezji: z boiska schodzi Ferjani Sassi, na boisku pojawia się Ahmed Akaïchi.

87
    Roszada w reprezentacji Burkina Faso: z boiska schodzi Blati Touré, na boisku pojawia się Bakary Saré.

86
    Zmiana w ekipie Henryka Kasperczaka: z boiska schodzi Taha Yassine Khenissi, na boisku pojawia się Saber Khelifa.

86
    Nakoulma zostaje ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po strzelonej bramce! Cała ekipa Burkina Faso oszalała z radości!
    85. Préjuce Nakoulma (BFA) - 2:0

85
    Gol dla Burkina Faso!

Tunezja miała rzut rożny, ale Burkina Faso wyprowadza natychmiastową kontrę! Błąd wyjścia z bramki popełnia Mathlouthi, którego z łatwością minął PRÉJUCE NAKOULMA! Pewny strzał na pustą bramkę i Burkina Faso zagra w półfinale PNA!

84
    Blati Toure zrobił dzisiaj bardzo dużo dobrego, ale tym razem łapie żółtą kartkę. Nie ma ona teraz większego znaczenia.

Wiktor Bukowski

Gole: 81. Bancé, 85. Nakoulma

Kartki:   19. Kaboré (BFA), 67. Y. Coulibaly (BFA), 84. B. Touré (BFA), 86. Nakoulma (BFA) – 22. Abdennour (TUN), 34. Yacoubi (TUN), 38. Ben Youssef (TUN)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 7:6. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 0:8. Spalone: 4:0. Foule: 17:18.
    Burkina Faso: Kouakou – Yago, Dayo, B. Koné, Y. Coulibaly – Kaboré (C), B. Touré (87. Saré) – A. R. Traoré – B. Traoré (90+1. Al. Traoré), Nakoulma, Bayala (76. Bancé).
    Zmiany: Sawadogo, Sanou – Paro, Malo, Diawara, Koanda, Saré, Bancé, Al. Traoré, Guira.

Tunezja: A. Mathlouthi (C) – Nagguez, Ben Youssef, Yacoubi, Abdennour – Ben Amor, Sassi (87. Akaïchi) – Khazri (63. Lahmar), Sliti, Msakni – Khenissi (86. Khelifa).
    Zmiany: Cherifia, Jridi – Maâloul, H. Mathlouthi, Dhaouadi, Kchouk, Boughattas, Azouni, Lahmar, Khalil, Akaïchi, Khelifa.

Sędziowie: Daniel Bennett