Leganés – Granada 1:0 (koniec) | Eibar – Real Madryt 1:4 (koniec) | Villarreal – RCD Espanyol 2:0 (koniec)
FC Barcelona – Celta Vigo 5:0 (koniec)
SD Eibar
1:4 (0:3)
Real Madryt
Sobota 04.03.2017, 16:15 • Ipurua, Eibar • Hiszpańska LaLiga • Runda 26

To już wszystko na dziś z Eibar. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy udanego wieczoru. (18:13:27)
    Końcowy rezultat to 1:4

Koniec spotkania na Ipurua w Eibar.
    Druga połowa była tylko formalnością dla gości z Madrytu. Pomimo dużej woli walki zawodnicy Jose Mendilibara, gładko przegrali z bardziej utytułowanym rywalem. Dzięki tej wygranej podopieczni Zinedine Zidane'a awansują przynajmniej na kilka godzin awansują na pierwsze miejsce w lidze, mając jeden mecz rozegrany mniej od Dumy Katalonii. Baskowie na razie utrzymują się na siódmej pozycji, przynajmniej do jutrzejszego spotkania drużyny z Bilbao.

90+2

90+1
    Łatwa strata na własnej połowie jednego z graczy Realu. Ruben Pena poprawił sobie piłkę i po chwili oddał strzał, który okazał się niecelny.

90
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
    89. Starcie pomiędzy Nacho, a Ramisem:

89
    Real przenosi ciężar gry pod pole karne Yoela, właśnie na połowie Eibar będą chcieli rozgrywać zawodnicy Zidane'a.

88
    Indywidualna akcja Kovacicia. Chorwat przedarł się środkiem pola, już składał się do strzału, lecz w ostatnim momencie powstrzymał go Rivera.

87
    W miejsce zmęczonego Pedro Leona, na boisku melduje się Japończyk, Inuj.

85
    Strzał zza pola karnego Enricha przelatuje obok prawego słupka.

84
    Goście spokojnie rozgrywają futbolówkę na połowie gospodarzy.
    Keylor Navas wpuścił już 32 gole w tym sezonie, w całym zeszłym puścił ich zaledwie 31:

83
    Danilo blokuje podłączającego się do akcji ofensywnej Arbillę, wydaje się, że prawy obrońca Realu faulował w tej sytuacji, ale pozwala grać dalej sędzia tych zawodów.

82
    Wybicie Nacho trafia wprost pod nogi Rubena Peni, ten strzela bez namysłu, ale jego uderzenie blokuje Pepe.

81
    Faul w środku pola Casemiro. Musi uważać Brazylijczyk, ponieważ ma on na swoim koncie żółtą kartkę.

80
    Pepe wygrywa główkowy pojedynek z Enrichem i przynajmniej na chwilę oddala zagrożenie od własnej bramki Portugalczyk.

79
    Ładna dwójkowa Escalante i Pedro Leona daje efekt w postaci rzutu rożnego dla Basków.

78
    Chciał zagrać na wyprzedzenie przeciwnika Mateo Kovacić. Chorwat zdaniem arbitra zagrał nakładką i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

Bartek Łojewski

Gole: 72. Peña – 14. Benzema, 25. Benzema, 30. James Rodríguez, 60. Asensio

Kartki:   32. Escalante (EIB) – 62. Nacho (REA), 65. Casemiro (REA)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 12:12. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:6. Foule: 13:14.
    SD Eibar: Y. Rodríguez – Capa, Ramis, dos Santos, Luna (55. Arbilla) – Escalante, Dani García – León (87. Inuj), Adrián González (63. Rivera), Peña – Enrich.