Sandecja – Pogoń Sdl. 4:0 (koniec) | Bytovia – Wisła Pu. 0:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Stal M. 0:1 (koniec)
Olimpia G. – Miedź 2:1 (koniec) | Zagłębie S. – Stomil 1:1 (koniec) | Chojniczanka – GKS K. 2:2 (koniec)
Chrobry – Znicz 1:1 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
1:1 (0:0)
Stomil Olsztyn
Sobota 04.03.2017, 17:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 20. kolejka

W dniu dzisiejszym obydwie drużyny podzieliły się punktami. Przez większość spotkania przeważało Zagłębie. Stomil uzyskał przewagę po strzeleniu bramki. Sosnowiczanie wrócili do gry w ok. 80. minucie. Ataki gospodarzy zostały nagrodzone bramką z karnego w 90.minucie. W ostatnich minutach Zagłębie mogło jeszcze nawet przechylić szalę na swoją korzyść, ale zabrakło precyzji. (18:53:01)

90+5

90+5
    Piłkarze obydwóch drużyn tak byli zaangażowani w walkę, że nie zauważyli leżącego na murawie piłkarza gości. Ratajczak leżał na murawie ok. minuty. Teraz po ostatnim gwizdku sędziego obrońca gości jest opatrywany przez medyków.

90+4
    Zawodnik gospodarzy faulowany na połowie Stomilu. Ostatnia szansa dla miejscowych.

90+3
    Matusiak zagrał długą piłkę, ale na 15. metrze przechwytuje Skiba.

90+2
    Ryndak dobrze dojrzał w polu karnym Fidziukiewicza, a ten z pięciu metrów uderzył głową nad bramką.

90+2
    Zagłębie próbuje iść za ciosem. Ale goście wybijają piłkę i sosnowiczanie zaczną od autu.

90+1
    Spotkanie przedłużone o 5. minut.

90+1
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Kujawa, na boisku pojawia się Zahorski.

90
    Gol dla Zagłębia!
    Mamy wyrównanie. SEBASTIAN DUDEK zamienia karnego na bramkę.

90
    Nowak dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Ręką zagrał zawodnik gości. Sędzia wskazuje na "wapno".

89
    Będziemy mieli rzut wolny dla Zagłębia. Ok. 20. metrów do bramki.

88
    Sosnowiczanie oddalają zagrożenie i wybijają piłkę na połowę rywala. Fidziukiewicz znalazł się na linii pola karnego, ale defensor gości wybił mu piłkę. Będzie aut.

87
    Piotrowski wywalczył na lewym skrzydle rzutu rożny.

86
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Lech, na boisku pojawia się Wojowski.

86
    Kolejny raz nie popisał się z przodu Fidziukiewicz. Pribula pociągnął akcję lewym skrzydłem. Słowak dograł do napastnika Zagłębia, ale ten uderzył kolanem obok bramki.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Skiba (Stomil Olsztyn).

85
    Mogło być 1:1. Udovicić do końca powalczył o piłkę. Serb wycofał piłkę na 5. metr do Fidziukiewicza, a ten przeniósł piłkę nad bramkę.

84
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Szewczyk, na boisku pojawia się Piotrowski.