Bayer – Werder 1:1 (koniec)
Bayer Leverkusen
1:1 (1:0)
Werder Brema
Piątek 10.03.2017, 20:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga • Runda 24

Dziękuje za spędzone ze mną blisko dwie godziny! Zapraszam na jutro, bo tylko u nas relacje ze spotkań trzecioligowych zespołów! (22:29:26)

Faule: 12:12.

Ogromne gwizdy na BayArenie w Leverkusen przez kibiców "Aptekarzy", którzy remisują wyłącznie na własne życzenie, gdyż w drugiej połowie nic ciekawego nie zaprezentowali. Wejście smoka zaliczył Claudio Pizarro, który minutę może nieco więcej po wejściu na plac gry zdobył gola na wagę jednego punktu dla swojego zespołu.

90+6
    90+5. Zmarnowany karny przez Ömer Topraka!
    90+5. Jedenastka dla gospodarzy w samej końcówce spotkania!

90+5
    Do piłki podchodzi Toprak, który fatalnie strzela wprost w ręce Wiedwalda!

90+4
    Rzut karny dla Bayeru Leverkusen! Faulowany gracz gospodarzy w polu karnym przyjezdnych!
    90+4. Oj gdyby to trafił Florian Kainz, to drugi raz trener gości zaliczyłby szczęśliwy traf!

90+3
    Świetna okazja dla gości! Kainz podaje do kolegi, a ten odgrywa do niego z piętki znajdując się sam na sam z Leno, który ratuje jeden punkt gospodarzom! Sędzia asystent pokazuje pozycję spaloną, a powtórki pokazują, że nie było! Oj działoby się, gdyby padł z tej sytuacji gol!

90+2
    Podanie Pizarro do Maxa Kruse, który nie zdąży do piłki, a w dodatku jest na spalonym.

90+1
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Zlatko Junuzović, na boisku pojawia się Florian Kainz.

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe pięć minut.
    90. Wendell (LEV)

90
    Wendell otrzymuje drugą żółtą kartkę i opuszcza przedwcześnie boisko.
    89. Nos Leno wygląda nie najlepiej po starciu z 66 minuty z Gebre Selassienem.

87
    Faulował teraz Pizarro, który ma na swoim koncie kartę. Musi uważać, jeśli nie chce osłabić w końcówce swojego zespołu.

86
    Prostopadłe podanie do Kiesslinga, który odepchnięty upada na murawę, jednak nie ma mowy o rzucie wolnym.

84
    Dobry mecz rozgrywa dzisiaj Toprak tym razem uprzedził Bartelsa, który był bliski dojścia do futbolówki po wrzutce na bliższy słupek.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 6. Volland – 79. Pizarro

Kartki:   20. Wendell (LEV) – 66. Gebre Selassie (BRM), 80. Pizarro (BRM)   90. Wendell (LEV)

Spudłowany karny!: 90+5. Toprak (LEV), bramkarz Wiedwald obronił

Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 0:5. Foule: 12:12.
    Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Toprak (C), Dragović, Wendell – Bellarabi (64. Havertz), Baumgartlinger, Kampl, Brandt (74. Mehmedi) – J. Hernández (82. Kießling), Volland.
    Zmiany: R. Özcan – Mehmedi, Kießling, Hilbert, Aránguiz, Jedvaj, Havertz.

Werder Brema: Wiedwald – Veljković, Sané, N. Moisander – Gebre Selassie (77. Pizarro), M. Eggestein, Grillitsch (67. Delaney), Bauer – Bartels, Junuzović (C) (90+1. Kainz) – M. Kruse.
    Zmiany: Drobný – Caldirola, Santiago García, Kainz, Delaney, Pizarro, Jóhansson.

Sędzia główny: Tobias Stieler
    Asystenci: Sascha Thielert, Matthias Jöllenbeck
    Sędzia techniczny: Norbert Grudzinski