Bayern – Eintracht 3:0 (koniec) | Hertha – Borussia D. 2:1 (koniec) | Darmstadt – Mainz 2:1 (koniec)
Freiburg – Hoffenheim 1:1 (koniec) | RB Lipsk – Wolfsburg 0:1 (koniec) | Ingolstadt – FC Koln 2:2 (koniec)
Hertha Berlin
2:1 (1:0)
Borussia Dortmund
Sobota 11.03.2017, 15:30 • Stadion Olimpijski, Berlin • Niemiecka Bundesliga • Runda 24

Dziękuje za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania zapraszając jednocześnie na resztę sportowych emocji w dniu dzisiejszym na naszym portalu! (17:32:59)
    Sporo aktorstwa wykonaniu Weisera w starciu z 90 minuty meczu. Oscar? Why not?

Faule: 7:15.

Zasłużone zwycięstwo gospodarzy w dzisiejszym meczu, którzy zaprezentowali się zdecydowanie lepiej od Borussii Dortmund. Przyjezdni zdołali wyrównać w 55 minucie za sprawą Aubameyanga, jednak Plattenhardt w 71 minucie ustalił wynik meczu strzałem ze stałego fragmentu gry.

Zdecydowanie zawodnikiem meczu został Kalou, który był dzisiaj w ofensywie nie do zatrzymanie i ośmieszał obrońców w żółto-czarnych trykotach jak chciał i kiedy chciał.

90+5

90+4
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Genki Haraguči, na boisku pojawia się Sami Allagui.

90+3
    Pulisic ukarany za swój faul żółtą kartką w środkowej strefie boiska.

90+2
    Dwie minuty z czterech doliczonych już upłynęły. Niewiele się dzieje, jednak miejmy nadzieje, że to nie koniec emocji na Stadionie Olimpijskim.

90
    Druga połowa potrwa co najmniej cztery minuty dłużej.

90
    Sędzia Hartmann po krótkiej rozmowie ukarał Dembele i Weisera żółtymi kartkami.

90
    Co tu zamieszanie w końcówce! Weiser odkopną futbolówkę, Dembele kopną któregoś z graczy Herthy i mamy spory kocioł, a sędzia się wyłącznie przypatruje.

88
    Dwukrotnie szansę z dośrodkowań z rzutów rożnych mieli zawodnicy w żółto-czarnych trykotach. Centra Dembele ląduje wprost w dłoniach Jarsteina.

87
    Brooksa łapią skurcze i zyskuje dla swojego zespołu cenne sekundy, a za moment korner będą mieli zawodnicy Borussii.

85
    Kontratak wykonaniu gospodarzy i biegnący sam Weiser lewym skrzydłem przekracza z piłką boisko i szybko grę od bramki wznawia Roman Burki.

83
    Plac gry opuszcza Schurrle, a na boisku pojawia się Merino, który ma coś do udowodnienia Thomasowi Tuchelowi.

81
    Boisko opuszcza mocno poobijany Kalou, a w jego miejsce pojawia się Mittelstadt.

80
    Bartra się doigrał i za faul na Kalou otrzymuje żółtą kartkę.

79
    Kolejny kontra wykonaniu zawodników gospodarzy i zagranie Weisera do Langampa, który próbował mocno wbić futbolówkę na jedenasty metr i dobrze przeciął wszystko Bartra.

78
    Szybki kontratak wykonaniu podopiecznych Pala Dardai. Kalou próbował wykonać prostopadłe podanie do Weisera, który spóźniony nie dał rady dojść do piłki.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 11. Kalou, 71. Plattenhardt – 55. Aubameyang

Kartki:   61. Langkamp (HER), 90. Weiser (HER) – 70. Ginter (DOR), 80. Bartra (DOR), 90. Dembèlé (DOR), 90+3. Pulisic (DOR)

Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 2:2. Foule: 7:15.
    Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Stark, Skjelbred – Haraguči (90+4. Allagui), Darida, Kalou (81. Mittelstädt) – Ibišević (C) (66. Weiser).
    Zmiany: Kraft – Kade, Allagui, Mittelstädt, Allan, Stocker, Weiser.

Borussia Dortmund: Bürki – Durm (76. Pulisic), Ginter, Bartra, Schmelzer (C) – Weigl – Schürrle (83. Merino), G. Castro (76. Dembèlé), Kagawa, Guerreiro – Aubameyang.
    Zmiany: Weidenfeller – Dembèlé, Merino, Mor, Piszczek, Passlack, Pulisic.

Sędziowie: R. Hartmann