Liverpool – Burnley 2:1 (koniec)
Liverpool F.C.
2:1 (1:1)
Burnley F.C.
Niedziela 12.03.2017, 17:00 • Anfield, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 28

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:09:28)

Liverpool FC wygrał drugi mecz z rzędu. Nie bez problemu, ale podtrzymał passę, i chce na dobre zapomnieć o swoich problemach, przez które przechodził w styczniu oraz lutym. W niedzielę drużyna Juergena Kloppa pokonała 2:1 Burnley FC. Szybko straciła gola wskutek strzału Barnesa, ale krótko przed przerwą i niedługo po niej odrobiła stratę z nawiązką. Ozdobą spotkania była bramka Cana zdobyta zza pola karnego. Przyjezdni nie przełamali swojego impasu w meczach wyjazdowych, choć szczególnie w pierwszej połowie, zawiesili wysoko poprzeczkę faworytom. W pewnym momencie mogli wyjść na prowadzenie 2:0 i to mogło być kluczem do zdobycia Anfield. A tak wygrywa i w czołówce umacnia się Liverpool FC.

90+3
    Piłka na wyrównanie! Lowton wbiegł w pole karne przeciwnika, schował się za wszystkimi defensorami Liverpool FC i niespodziewanie dostał piłkę. Spanikował i uderzył zdecydowanie za wysoko ze świetnej pozycji! Widać, że nie jest napastnikiem.

90+2
    Gospodarze w jedenastu na własnej połowie. Szturm przeciwnika, ale żeby wyrównać, trzeba dośrodkować lepiej niż w nogi Klavana.
    The Reds chcą wygrać drugi mecz z rzędu! Cel jest blisko!

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

90
    Ostatnia zmiana w obozie przyjezdnych. W końcówce zagra Agyei, a obejrzy to z ławki rezerwowych Arfield.

89
    Mane dostał miękkie podanie od Cana i miał przed oczami ostatnią instancję gości – bramkarza Heatona. Próba przelobowania i to golkiper przechytrzył napastnika!

89
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. I tak po żadnym wcześniejszym nie było niebezpiecznie, a przynajmniej gospodarze zostają na połowie przeciwnika.

88
    Pozytywnie wszedł w ten mecz młody Woodurn. Akcja na lewym skrzydle została zatrzymana dopiero rozpaczliwym wślizgiem. The Reds mają korner.

87
    Remis, tyle że w kartkach. Wprowadzony z ławki rezerwowych Lallana przerwał faulem taktycznym atak Burnley FC.

85
    Próba dośrodkowania z prawego skrzydła Burnley FC. Przeciwnikiem gości jest tam kapitan Liverpool FC Milner, który ani myślał pozwolić na zdobycia w ten sposób.
    Liverpool FC blisko zwycięstwa!

83
    Wyrzut z autu w pole karne przyjezdnych. Obok Mane znaleźli się błyskawicznie dwaj rywale i nie pozwolili oddać strzału.

81
    Zegar jest bezlitosny dla zawodników z Burnley. Jeżeli szybko nie doprowadzą do remisu, ich duży wysiłek pójdzie na marne.

Gole: 45+1. Wijnaldum, 61. Can – 7. Barnes

Kartki:   63. Can (LIV), 87. Lallana (LIV) – 37. Mee (BLY), 58. Barton (BLY)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 2:8. Rzuty rożne: 11:1. Spalone: 3:3. Foule: 12:16.
    Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, Klavan, Matip, Milner (C) – Wijnaldum, Can, Lallana – Mané, Origi (79. Leiva), Coutinho (61. Woodburn).
    Zmiany: Karius – Moreno, Leiva, Woodburn, Alexander-Arnold, Joe. Gomez, H. Wilson.

Burnley F.C.: Heaton (C) – Lowton, M. Keane, Mee, S. Ward – Boyd (72. Brady), Barton, Hendrick, Arfield (90. Agyei) – Gray (80. Vokes), Barnes.
    Zmiany: Robinson – Vokes, Brady, A. Westwood, Agyei, Tarkowski, Darikwa.

Sędziowie: Craig Pawson