Nantes – Nice 1:1 (koniec) | AS Nancy – Lorient 2:3 (koniec) | Bordeaux – Montpellier 5:1 (koniec)
Toulouse – Rennes 0:0 (koniec) | Angers – Guingamp 3:0 (koniec)
Girondins Bordeaux
5:1 (3:0)
Montpellier HSC
Sobota 18.03.2017, 20:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 30

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:54:53)
    Mecz kończy się wysokim zwycięstwem gospodarzy:

Za nami już to bardzo dobre widowisko w Bordeaux. Miejscowi Żyrondyści bez najmniejszych problemów pokonali dzisiaj Montpellier aż 5:1. Bohaterem rywalizacji został Rolan, który był autorem dwóch trafień. Po jednym golu dla wygranego teamu dołożyli jeszcze Sankhare, Vada oraz Malcom. Honorowe trafienie dla gości zanotował Boudebouz. Należy również dodać, że bardzo dobry mecz zaliczył Igor Lewczuk w defensywie miejscowego zespołu.

90+3
    90+2. Malcom (BOR) - 5:1

90+2
    Gol dla Bordeaux!
    Strzelcem bramki MALCOM.

Ależ skutecznością wykazali się dzisiaj gracze miejscowego teamu! Ounas na pełnej szybkości wbiegł lewym skrzydłem w pole karne i zagrał idealnie na piąty metr do wbiegającego partnera z drużyny! Malcom musiał już tylko ostatecznie dopełnić formalności!

90+1
    Rozpoczyna się już doliczony czas trwania tego meczu. Sędzia zdecydował się dorzucić jeszcze trzy minuty.

90
    Teraz to Montpellier wymienia większą liczbę podań w środku boiska, jednak później długie zagranie pada łupem Carrasso.

89
    Oba teamy wyraźnie wyczekują już teraz na końcowy gwizdek sędziego. Goście grający w osłabieniu nie mają już szans odrobić straty.

88
    Za moment dowiemy się ile minut sędzia Valera zdecyduje się doliczyć do czasu trwania drugiej odsłony rywalizacji.

86
    Miejscowy team szuka jeszcze swoich szans na podwyższenie prowadzenia. Goście grający w dziesiątkę cofnęli się całym zespołem na własną połowę boiska.

85
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Sędzia zapewne nie będzie chciał doliczać zbyt wiele dodatkowych minut.

84
    Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Menez. Piłka odbiła się od muru i spadła pod nogi innego gracza Bordeaux. Sankhare uderzał mocno z dziesiątego metra, ale kapitalną paradą wykazał się Pionnier! Niesłusznie sędzia asystent wskazał w tej sytuacji spalonego.
    83. Daniel Congré za ten faul na Ounasie wyleciał z boiska:

83
    Przy gwizdach z boiska schodzi Congre. Z kolei od dłuższego czasu z murawy nie podnosi się faulowany w poprzedniej sytuacji Ounas.

81
    Daniel Congre fauluje swojego rywala tuż przed linią pola karnego. Za to przewinienie defensor wylatuje z boiska.

80
    Bardzo blisko byli drugiego trafienia w tym meczu zawodnicy Montpellier HSC! Po uderzeniu głową gracza tego teamu piłkę wybijał Pallois już z linii bramkowej!

80
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Diego Rolán, na boisku pojawia się Jérémy Ménez.

Dawid Czempisz

Gole: 25. Rolán, 29. Sankharé, 32. Vada (kar.), 76. Rolán, 90+2. Malcom – 47. Boudebouz (kar.)

Kartki:   81. Congré (MON)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 5:1. Foule: 7:9.
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Vada (69. Plašil), Toulalan, Sankharé – Malcom, Rolán (80. Ménez), Kamano (72. Ounas).
    Zmiany: Prior – Jovanović, Arambarri Rosa, Ménez, Ounas, Plašil, Laborde.

Montpellier HSC: Pionnier – Mukiele, Congré, Hilton, Roussillon (73. Camara) – Skhiri, Sessègnon – Deplagne (61. Mbenza), Boudebouz, Ikoné (61. Dolly) – Mounié.
    Zmiany: Ligali – Pokorný, J. Marveaux, Camara, Mbenza, Dolly, Rémy.

Główny: B. Valera
    Asystenci: P. Chevreux, T. Philippe
    Techniczny: Y. Rouinsard