Middlesbrough – Man Utd 1:3 (koniec) | Tottenham – Southampton 2:1 (koniec) | Man City – Liverpool 1:1 (koniec)
Tottenham Hotspur
2:1 (2:0)
Southampton F.C.
Niedziela 19.03.2017, 15:15 • White Hart Lane, Londyn • Angielska Premier League • Runda 29

To już wszystko z White Hart Lane. Na relacje na żywo z kolejnych meczów Premier League oraz innych lig europejskich zapraszamy Państwa do portalu Lajfy.com. (17:14:08)
    Po mało porywającym widowisku Tottenham zdobywa 3 punkty w meczu z Southampton. Mimo trzech goli trudno chwalić postawę ofensywną obu drużyn.Gospodarze pozostają na 2. miejscu, a goście na 10. Sytuacja w tabeli się więc nie zmieniła.

90+6

90+6
    Ostatnia akcja na strzelenie gola dla Spurs. Tottenham ma rzut wolny i szansę na dośrodkowanie.

90+5
    To już ostatnia minuta tego meczu. Tottenham w narożniku na połowie Sotton trzyma piłkę i czeka na ostatni gwizdek.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Oriol Romeu (Southampton F.C.).

90+3
    Shane Long po raz kolejny złapany na spalonym przez obrońców Tottenhamu.

90+2
    Dobry strzał Boufala, ale jednak niecelny. Czas ucieka, a Southampton nie rezygnuje. Czekamy na pasjonujące, ostatnie minuty na White Hart Lane.

90+1
    Andre Marriner dolicza 5 minut do drugiej połowy tego spotkania.
    90.

90
    Janssen próbował wykorzystać swoją obecność na boisku i oddał strzał, gdy mógł podać do Alliego. Zła decyzja Holendra, ale nie wypada nie docenić odważnej decyzji.

89
    Jay Rodriguez dobrze przyjął piłkę po długim podaniu, ustawił sobie ją do strzału, ale nie zdążył uderzyć przed interwencją obrońców Spurs.

88
    Złe przyjęcie piłki Boufala. Tottenham będzie chciał wyjść z piłką za linię środkową i utrzymać się przy niej jak najdłużej.

87
    Akcja Tottenhamu. Złe podanie Janssena kończy jednak ten atak i piłka wraca do Southampton.

86
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Christian Eriksen, na boisku pojawia się Vincent Janssen.

85
    Southampton ma aut na wysokości pola karnego Tottenhamu. Czekamy na rozwój akcji Świętych.

84
    Mało porywająca końcówka tego spotkania. Trudno tutaj o jakikolwiek strzał na bramkę z którejś ze stron. Mamy nadzieję, że jeszcze zacznie się coś dziać.

83
    Dobra akcja Alliego i podanie do Trippiera. Ten chciał wycofać piłkę na 16. metr, ale podawał niedokładnie.

82
    Oba zespoły grają długimi piłkami co niekoniecznie przekłada się na niebezpieczne sytuację. Piłka bardzo często zmienia swoich właścicieli.

Kacper Dąderewicz

Gole: 14. Eriksen, 33. Alli (kar.) – 52. Ward-Prowse

Kartki:   12. Dier (TOT), 38. Walker (TOT), 61. Wanyama (TOT) – 26. Redmond (SOT), 81. Boufal (SOT), 90+4. Romeu (SOT)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 2:7. Foule: 12:13.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, Alderweireld, Vertonghen – Walker (78. Trippier), Wanyama, Dembélé, Davies – Eriksen (86. V. Janssen), Alli – S. Heung-Min (75. Winks).
    Zmiany: Vorm – Trippier, Wimmer, Winks, Onomah, Moussa Sissoko, V. Janssen.

Southampton F.C.: Forster – Soares, Stephens, Romeu, Yoshida – S. Davis (C), Bertrand – Ward-Prowse, Tadić (69. Boufal), Redmond (80. Jay Rodriguez) – Gabbiadini (32. S. Long).
    Zmiany: Hassen – Cáceres, McQueen, Boufal, Højbjerg, Jay Rodriguez, S. Long.

Sędziowie: Andre Marriner – Simon Beck, Andy Garratt – Kevin Friend