Empoli – Napoli 2:3 (koniec) | Bologna – Chievo 4:1 (koniec) | Crotone – Fiorentina 0:1 (koniec)
Sampdoria – Juventus 0:1 (koniec) | Cagliari – Lazio 0:0 (koniec) | Atalanta – Pescara 3:0 (koniec)
Udinese – US Palermo 4:1 (koniec) | AS Roma – Sassuolo 3:1 (koniec)
UC Sampdoria
0:1 (0:1)
Juventus FC
Niedziela 19.03.2017, 15:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 29

Na dziś to już wszystko. Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji w serwisie Lajfy.com. Miłej niedzieli! (17:03:35)
    Juventus Turyn wygrywa na wyjeździe z UC Sampdoria 1:0 i "Stara Dama" wykonuje kolejny krok ku Mistrzostwu Włoch!

90+5

90+5
    Róg dla gospodarzy. Dośrodkowanie z narożnika boiska prosto na głowę dobrze ustawionego Vasco Regini, który uderza piłkę nad poprzeczką.

90+4
    Kwadwo Asamoah wybija piłkę z lewej strony boiska. Blokuje to zagranie Luis Muriel. Od autu zaczną goście. Uciekają gospodarzom cenne minuty.

90+3
    Sampdoria jest blisko pola karnego Juventusu. Kilka sprytnych zagrań, ale nie daje się zaskoczyć obrona "Starej Damy".

90+2
    Na własnej połowie wymieniają podania gracze Sampdorii, ale po chwili tracą piłkę i goście mogą jeszcze powiększyć swoją przewagę.

90+1
    Indywidualnie ruszył lewą stroną Mario Lemina, który schodzi do środka i zagrywa piłkę na prawe skrzydło. Stamtąd dośrodkowanie szybuje w pole karne rywali, ale pewnie obrońca zgrywa futbolówkę klatką piersiową do bramkarza.

90
    Pięć minut dłużej potrwa ten mecz. Tak zdecydował Paolo Tagliavento.

89
    Gospodarze próbowali zaatakować środkiem pola, ale przerwał ich akcję jeden z piłkarzy Juventusu i ruszają przyjezdni z kontrą.

88
    Znów w dobrej sytuacji znalazł się Quagriarella, ale przy oddawaniu strzału poślizgnął się i piłka spokojnie wylądowała w objęciach Buffona.

87
    Gra na czas Juventusu. Kibice gospodarzy gwizdami dają upust swojemu niezadowoleniu.

85
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Gonzalo Higuaín, na boisku pojawia się Stephan Lichtsteiner.

84
    Ależ to byłaby bramka! Quagriarella przyjął sobie futbolówkę w polu karnym rywali, a następnie huknął z przewrotki! Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

83
    Regini za to samo zajście również został ukarany przez sędziego.

83
    Sporo starć i ostrej gry w ostatnich minutach. W roli głównej Dani Alves, który zostaje napomniany kartką.

82
    Muriel dyskutuje z arbitrem, ale futbolówka ostatecznie i tak przyznana Juventusowi.

81
    Utrzymują piłkę na własnej połowie boiska przyjezdni. Bardzo mało czasu pozostało ich rywalom na odrobienie straty.

80
    Turyńczycy po akcji prawym skrzydłem zdołali wywalczyć rzut rożny. Coraz bliżej końcowego triumfu jest Stara Dama.

Gole: 7. Cuadrado

Kartki:   83. Regini (SMD) – 83. Dani Alves (JUV)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 10:9. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 3:5. Foule: 6:10.
    UC Sampdoria: Puggioni – Sala, Silvestre, Škriniar, Regini (C) – Linetty, Torreira (63. Praet), É. Barreto – Fernandes (54. Schick) – Quagliarella, Muriel.
    Zmiany: Falcone, Krapikas – Dodô, Bereszyński, Pavlovic, Álvarez, Budimir, Schick, Palombo, Djuričić, Praet, Šimić.

Juventus FC: Buffon (C) – Dani Alves, Barzagli, Rugani, Asamoah – Pjanić, S. Khedira – Cuadrado (73. Lemina), Dybala (28. Pjaca), Mandžukić – Higuaín (85. Lichtsteiner).
    Zmiany: Audero Mulyadi, Neto – Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Aléx Sandro, Lemina, Marchisio, Kean, Rincón, Pjaca.

Sędzia główny: Paolo Tagliavento
    Asystenci: Mauro Tonolini, Alberto Tegoni
    Sędzia techniczny: Fabrizio Posado