Zagłębie L. – Piast 3:1 (koniec) | Arka – Górnik Ł. 1:0 (koniec)
Arka Gdynia
1:0 (1:0)
Górnik Łęczna
Piątek 12.05.2017, 20:30 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • Grupa Spadkowa

Dziękujemy ślicznie za śledzenie relacji, zapraszamy po więcej emocji już jutro! Bądźcie z nami! (22:27:57)
    Statystyki po całym spotkaniu.
    Fatalna skuteczność podopiecznych Smudy.

Arka wygrywa całkowicie zasłużenie na swoim boisku z Górnikiem Łęczna, który przez 90. minut pokazał strasznie mało piłki nożnej, a dużo chaosu, nieprzemyślanego grania i elementu zaskoczenia drużyny przeciwnej. Jedyną bramkę dla ekipy gospodarzy zdobył dziś Rafała Siemaszko wykorzystując nieporadność w defensywie. Arka robi sport krok na przód zmierzając ku utrzymaniu się w LOTTO Ekstraklasie.

90+3

90+3
    Hernandez znalazł się na prawej flance, zwiódł Warcholaka i oddał strzał, który przelatuje obok słupka bramki Steinborsa.

90+2
    W bardzo dużym zamieszaniu wybijają piłkę piłkarze Arki. Górnik będzie jeszcze grać i szarżować na bramkę Steinborsa, ale chyba zbyt mało czasu pozostało.

90+2
    Sasin w ostatniej chwili ubiegł Formellę, dalekie wybicie piłki na połowę Arki, będzie jeszcze jeden rzut wolny dla gości.

90+1
    Trzy minutki doliczone przez sędziego Stefańskiego.

90
    Dogranie Drewniaka prosto w miejsce, gdzie znajdowali się trzej piłkarze ubrani w żółte koszule.

90
    Hernaned faulowany na lewej flance, będzie rzut wolny i dogodna okazja na zdobycie bramki.

89
    Szwoch fauluje Dźwigałę, przewinienie taktyczne, Bonin ruszył lewą flanką, ale powrócił Socha i wygarnął piłkę zawodnikowi gości.

88
    Kakoko bardzo fajnie pokazał się na 20. metrze, strzał na bramkę pomocnika Arki bardzo pewnie wyłapuje Małecki.
    87. I jeszcze jedna, chyba ostatnia ciekawostka dotycząca spotkania.

86
    Ostatnie minuty w Gdyni, świetna atmosfera na trybunach, kibice Arki już świętują zdobycie trzech punktów. Gospodarze grają od wrzutu z autu.

85
    Hernandez w ostatniej chwili ubiegł Kakoko, który wychodziłbym na czystą pozycję jakby nie ostatni bastion Górnika.

84
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Josimar Atoche, na boisku pojawia się Vojo Ubiparip.

83
    Trytko ruszył do piłki odgrywanej przez Formellę, ale Gerson znów na miejscu. Bardzo dobra robota stopera Górnika w dzisiejszym meczu.

82
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Rafał Siemaszko, na boisku pojawia się Przemysław Trytko.

Mateusz Zając

Gole: 39. Siemaszko

Kartki:   55. Leândro (LCZ), 73. Bonin (LCZ), 79. Hernandez (LCZ)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 13:3. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 2:2. Spalone: 0:0. Foule: 21:14.
    Arka Gdynia: Steinbors – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Kakoko – Marcus da Silva de Oliveira (66. Zarandia), Szwoch, Hofbauer (72. Łukasiewicz), Formella – Siemaszko (82. Trytko).
    Zmiany: Jałocha – Sołdecki, Trytko, Łukasiewicz, Bozok, Zbozień, Zarandia.

Górnik Łęczna: Małecki – Matei (44. Tymiński), Dźwigała, Gérson, Leândro – Sasin, Atoche (84. Ubiparip) – Bonin, Drewniak, Grzelczak (68. Hernandez) – Śpiączka.
    Zmiany: Prusak – Tymiński, Piesio, Ubiparip, Hernandez, Danielewicz, Jarecki.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)