Serbia – Macedonia Płn. 2:2 (koniec) | Portugalia – Hiszpania 1:3 (koniec)
Portugalia
1:3 (0:1)
Hiszpania
Wtorek 20.06.2017, 20:45 • Stadion Miejski, Gdynia • Mistrzostwa Europy U21 • Grupa B

To już wszystko na dziś! Dziękuję serdecznie za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne z turnieju mistrzowskiego rozgrywanego w Polsce! (22:45:25)
    Młodzieżowcy z Hiszpanii jako pierwsi meldują się w półfinale!

Faule: 19:14.

Zakończyło się właśnie niezwykle dramatyczne spotkanie w Gdyni! Obie ekipy zaprezentowały się wyśmienicie, kibice byli świadkami naprawdę fenomenalnych zawodów i być może najpiękniejszego gola w całym turnieju! Ostatecznie po trzy punkty sięgają Hiszpanie, którzy zwyciężają 3:1 i zapewniają sobie tym samym awans do najlepszej czwórki turnieju.

90+4
    90+3. Iñaki Williams (ESP) - 1:3

90+3
    Gol dla Hiszpanii!

Hiszpanie przerwali akcję rywali i wyszli z kontratakiem. Konkretnie zrobił to INAKI WILLIAMS, który przebiegł kilkadziesiąt metrów, a po znalezieniu się w polu karnym rywali skierował piłkę do siatki uderzając w kierunku dłuższego słupka!

90+2
    Portugalczycy przy piłce. Przed nimi prawdopodobnie ostatnia akcja w tym spotkaniu!

90+1
    O trzy minuty zostaje przedłużony ten pojedynek!

90
    Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Marco Asensio, na boisku pojawia się Mikel Merino.

89
    Dani Ceballos przewracany na własnej połowie boiska i arbiter dyktuje rzut wolny dla Hiszpanów.

87
    Hiszpanie wznawiają grę od autu na wysokości własnego pola karnego. Niewiele minut do końca spotkania. Czy Portugalia odrobi straty?

86
    Przy piłce podopieczni Celadesa. Hiszpanie jak najdłużej starają się utrzymać przy piłce, aby uniknąć ataków rywali.

84
    W dobrej sytuacji znalazł się tuż po wejściu na murawę Denis Suarez, który jednak nie zdołał skierować piłki do bramki rywali!

82
    Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Gerard Deulofeu, na boisku pojawia się Denis Suárez.

81
    Przed nami ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Stawką spotkania jest zapewnienie sobie awansu do półfinału. Póki co ta sztuka udaje się Hiszpanom.

79
    Nieprzepisowo atak Semedo na połowie Hiszpanów i arbiter słusznie sięga po kartkę.

78
    Mocno naciskają Portugalczycy, ale rywale świetnie utrzymują się przy piłce. Podopiecznym Jorge nie będzie łatwo doprowadzić do remisu.

Gole: 77. Bruma – 21. Saúl Ñíguez, 64. Sandro Ramírez, 90+3. I. Williams

Kartki:   4. Rúben Neves (POR), 75. Paciência (POR), 79. Semedo (POR) – 57. D. Ceballos (ESP)

Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 10:4. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 3:4. Foule: 19:14.
    Portugalia: Valera – Cancelo, Ié, Semedo, Rodrigues – João Carvalho (66. Paciência), Rúben Neves, Sanches (73. R. Horta) – Guedes, B. Fernandes (C), Podence (57. Bruma).