Cracovia – Zagłębie L. 0:2 (koniec) | Termalica – Górnik Ł. 5:1 (koniec) | Piast – Fulham 0:1 (koniec)
FC Opava – Odra O. 2:1 (koniec) | Zagłębie S. – Karvina 1:4 (koniec)
Piast Gliwice
0:1 (0:1)
Fulham F.C.
Środa 05.07.2017, 17:00 • Stadion w Opalenicy • Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:48:53)

Piast Gliwice wciąż bez zwycięstwa w okresie przygotowań. Wynik 0:1 z Fulham wstydu nie przynosi, ale trzeba odnotować, że londyńczycy mieli zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych, żeby zdobywać kolejne gole niż Piast, by wyrównać. Skończyło się na niskim wymiarze kary i na pewno cennym doświadczeniu dla przedstawiciela Lotto Ekstraklasy.

90

89
    Złe wyjście na przedpole Buttona i jego piąstkowaniu w plecy defensora Piast Gliwice miał szansę na wyrównanie z rzutu rożnego. Nie wykorzystał jej.

87
    Button popędzony przez sędziego, żeby wznowił grę wykopem po nieudanym dośrodkowaniu Piasta Gliwice. Poddenerwowany bramkarz Fulham wykopał piłkę za linię boczną.

85
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Konczkowski, na boisku pojawia się Mójta.

85
    Irytujący jest dla trenera gości fakt, że Dariusz Wdowczyk zmienia po jednym zawodniku co kilka minut. Kto w Opalenicy gra na czas? Szkoleniowiec przegrywającego zespołu.

83
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Angielski, na boisku pojawia się Krakowczyk.

83
    Zivec nawinął sobie przeciwnika przed polem karnym i sprawdził czujność Buttona. Ta bez zarzutu, ale warto odnotować celne, choć anemiczne uderzenie gliwiczan.

81
    Ayite dziobnął piłkę w polu karnym po wymanewrowaniu grupki obrońców Piasta. Broni jak w transie Szmatuła, a na koniec zaasekurował go Korun i londyńczycy nie dobili uderzenia Ayite.

79
    Nie jest chyba w stanie oddać niebezpiecznego strzału Piast Gliwice. Zostało kilkanaście minut, ale obaj bramkarze Fulham są wyręczani przez obrońców.

78
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Dziczek, na boisku pojawia się Vranjes.

77
    Przerwa w grze spowodowana urazem Angielskiego. Na chwilę napastnik powracający z wypożyczenia do Olimpii Grudziądz opuścił boisko.

75
    Kwadrans do końca sparingu. W tym fragmencie spotkania drużyna z Anglii jest zdecydowanie konkretniejsza i bardziej pachnie jej drugim trafieniem niż wyrównaniem.

73
    Ayite miał odsłonięte 75 procent bramki po genialnym podaniu de la Torre z prawego skrzydła. Szmatuła wiedział co robi, prowokując Togijczyka do strzału w te miejsce, ponieważ interweniował na refleks!

71
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Hebert, na boisku pojawia się Papadopulos.

71
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Vassiljev, na boisku pojawia się Korun.

Gole: 39. Kebano (kar.)

Piast Gliwice: Rusov (46. Szmatuła) – Konczkowski (85. Mójta), Sedlar, Hebert (71. Papadopulos), Pietrowski – Bukata, Dziczek (78. Vranjes), Vassiljev (71. Korun) – Badia (68. Gojko), Zivec – Jankowski (62. Angielski, 83. Krakowczyk).

Zmiany: Szmatuła – Papadopulos, Vranjes, Korun, Badia, Angielski, Krakowczyk.

Fulham F.C.: Rodak – S.Sessegnon, Madl, Djalo, Opoku – Christensen, de la Torre, O'Riley, Thorsteinsson, Kebano – Williams.

Po przerwie grali także: Button, Odoi, Sigurdsson, Fredericks, McDonald, Aluko, Ayite.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)