Legia – Sandecja 2:0 (koniec) | Górnik Z. – Wisła K. 3:2 (koniec)
Legia Warszawa
2:0 (0:0)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 29.07.2017, 18:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 3. runda
    Statystyki końcowe:

Legia lepsza od beniaminka:

Gra mistrza Polski nie porywała, ale nikt o stylu po tym meczu nie będzie pamiętał. Najważniejsze są trzy punkty, jakie Legia zdobyła po trafieniach Hamalainena i Kucharczyka. Największy wpływ na ten rezultat miała jednak czerwona kartka, jaką otrzymał już w 21. minucie Baran. Sandecja broniła się bardzo dzielnie i ambitnie, ale w końcówce nie starczyło już sił. (19:54:57)

90+5
    90+4. Michał KUCHARCZYK - 2:0

90+4
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUCHARCZYK.

Znakomita indywidualna akcja Kucharczyka. Dostał podanie na lewej flance, a następnie sam pognał przed Gliwę. Minął jeszcze łatwo rywala, a następnie szczęśliwie pokonał golkipera Sandecji i wpisał się na listę strzelców.

90+3
    Kolejny raz gracz Sandecji dał się łatwo ograć. Tym razem Sadiku ośmieszył przeciwnika, ale następnie koszmarnie przestrzelił.

90+2
    Nagy nieprzepisowo powstrzymywany przez Kasprzaka. Gospodarze zyskują cenne sekundy, zaś przyjezdni już chyba sami nie wierzą, iż mogą tutaj pokusić się o gola wyrównującego.

90+1
    Legioniści wymieniają się krótkimi podaniami na prawej stronie boiska. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najważniejsze są tutaj trzy punkty.

90
    Kwiatkowski doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.
    Decydujący moment tego spotkania:

87
    Jędrzejczyk ucierpiał po brzydkim wejściu Pitera-Bućko. Stoper gości nie trafił w piłkę i przy okazji wyciął reprezentanta Polski.

85
    Groźna centra Kucharczyka z lewego skrzydła. Jeden z graczy Sandecji trącił futbolówkę i gospodarze będą mieli jeszcze wyrzut z autu.

84
    Dużo niedokładności w grze mistrza Polski. Bardzo duża liczba strat, przede wszystkim po kompletnie niecelnych podaniach.

83
    Malarz wypiąstkował futbolówkę dorzucaną z rzutu wolnego przez Brzyskiego. Już warszawianie konstruują kontrę.

82
    Brzyski faulowany na lewej stronie boiska. Udało się w końcu przyjezdnym przedostać na połowę przeciwników.

81
    Legioniści sprawiają wrażenie, jakby strzelanie zostawiali na rewanż z Astaną. Są teraz w korzystnej sytuacji, ponieważ grająca w osłabieniu Sandecja ma olbrzymi problem z wyjściem z własnej połowy.

79
    Nieporozumienie legionistów, a głównie kiepskie zagranie Moulina. Żaden z kolegów nie odczytał jego zamiarów.

78
    Duże zamieszanie w szesnastce Sandecji. Udało się finalnie wyjść z tego gościom obronną ręką. Duży udział w tym miał Kraczunow.

Krzysztof

Gole: 72. Hamalainen, 90+4. Kucharczyk

Kartki:   21. Baran (SAN)

Posiadanie piłki: 72 % : 28 %.
    Strzały celne: 8:1. Strzały niecelne: 11:1. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 3:1. Foule: 6:19.
    Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk (C), J. Czerwiński, Pazdan, Hloušek (68. Hamalainen) – Kopczyński, Mączyński (71. Moulin) – Kucharczyk, Pasquato (54. Guilherme), D. Nagy – Sadiku.
    Zmiany: Cierzniak – M. Dąbrowski, Moulin, Szymański, Guilherme, Hamalainen, Pereira.

Sandecja Nowy Sącz: Gliwa – Kubáň, Szufryn (C), Piter-Bučko, Brzyski – Kasprzak, Baran – Dudzic (75. Korzym), Trochim (25. Kraczunow), Mráz (54. Kolev) – F. Piszczek.
    Zmiany: Radliński – Kraczunow, Korzym, Cetnarski, Danek, Basta, Kolev.

Główny: Tomasz Kwiatkowski

Widownia: 14 393